Kamavinga "Manchester Yunayted"ga o‘tishi mumkin
Yevropa futbolida yozgi transferlar mavsumi yaqinlashar ekan, bu boradagi muhokamalar yana avj oldi. Bu safar diqqat markazida Kamavinga va "Manchester Yunayted" jamoasi turibdi.
Manbalarga ko‘ra, "Manchester Yunayted" 23 yoshli fransuz futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shish masalasi ustida jiddiy ishlamoqda. Klub bu transfer uchun 75 million yevro ajratishga tayyor ekanligi aytilmoqda.
"Yunayted"ning maqsadi oddiy: yozda jamoani tark etishi mumkin bo‘lgan Kazemironing o‘rnini yangi, kuchli va energiyaga boy yarim himoyachi bilan to‘ldirish. Kamavinga joriy mavsumda "Real Madrid" tarkibida 28 ta uchrashuvda maydonga tushdi.
U mazkur o‘yinlarda 1 ta gol va 2 ta golli uzatmaga mualliflik qilgan. Statistik ma’lumotlar unchalik yuqori bo‘lmasa-da, uning o‘yindagi asosiy kuchi boshqa jihatlarda namoyon bo‘ladi.
Kamavinga o‘yin markazida to‘pni olib chiqish, bosimdan chiqish, tempni boshqarish va himoyani sug‘urtalash kabi vazifalarni muvaffaqiyatli bajara oladi. Biroq transfer borasida bir nechta muhim omillar mavjud.
Kamavinganing "Real Madrid" bilan tuzgan shartnomasi 2029 yil yozigacha amal qiladi. Bu esa "Manchester Yunayted" uchun transferni amalga oshirishni murakkablashtiradi.
Chunki bu jarayonda nafaqat moliyaviy masalalar, balki "Real Madrid"ning roziligi, futbolchining qarori va uning yangi loyihaga bo‘lgan ishonchi ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Yozgi transferlar davri juda qiziqarli o‘tishi kutilmoqda.
"Manchester Yunayted" tarkibini yangilashga intilmoqda, Kamavinga esa muhim qarorlar ostonasida turibdi. Agar bu transfer amalga oshsa, Angliya Premer-ligasi yana bir yuqori darajadagi universal yarim himoyachiga ega bo‘ladi.

Камавинга может перейти в "Манчестер Юнайтед"
Полузащитник клуба «Реал Мадрид» Эдуардо Камавинга может продолжить свою карьеру в Английской Премьер-лиге начиная со следующего сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
По мере приближения летнего трансферного окна в европейском футболе обсуждения на эту тему вновь активизировались. На этот раз в центре внимания находятся Камавинга и команда «Манчестер Юнайтед».
По данным источников, «Манчестер Юнайтед» серьезно работает над вопросом включения 23-летнего французского футболиста в свой состав. Сообщается, что клуб готов выделить на этот трансфер 75 миллионов евро.
Цель «Юнайтед» проста: летом заменить Каземиро, который может покинуть команду, новым, сильным и энергичным полузащитником. В текущем сезоне Камавинга сыграл за «Реал Мадрид» 28 матчей.
В этих играх он забил 1 гол и сделал 2 результативные передачи. Хотя статистические показатели не слишком высоки, его основная сила проявляется в других аспектах игры.
Камавинга успешно выполняет задачи по выносу мяча из центра поля, выходу из давления, контролю темпа и страхованию обороны. Однако в вопросе трансфера есть несколько важных факторов.
Контракт Камавинги с «Реал Мадрид» действует до лета 2029 года. Это усложняет для «Манчестер Юнайтед» осуществление трансфера.
Потому что в этом процессе важны не только финансовые вопросы, но и согласие «Реал Мадрид», решение самого игрока и его доверие к новому проекту. Ожидается, что летнее трансферное окно пройдет очень интересно.
«Манчестер Юнайтед» стремится обновить состав, а Камавинга стоит на пороге важных решений. Если этот трансфер состоится, Английская Премьер-лига получит еще одного универсального полузащитника высокого уровня.