Rossiya va Mali ilk bor o‘zaro to‘qnash keladi
Rossiyalik futbol mutaxassisi Valeriy Nepomnyashchiy Rossiya va Mali terma jamoalari o‘rtasida o‘tkaziladigan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 27-mart kuni bo‘lib o‘tadi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Nepomnyashchiyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi sharoitda, ya’ni izolyatsiya davrida, Rossiya uchun har qanday raqib bilan o‘yin o‘tkazish muhim. U Mali jamoasini kuchli favorit deb hisoblamasligini ta’kidladi, ammo o‘yin oson bo‘lmasligini ham qo‘shimcha qildi.
Mutaxassis Afrika jamoalarining o‘yin uslublariga ham to‘xtalib o‘tdi. Unga ko‘ra, Senegal va Kamerun texnik jihatdan kuchli jamoalar hisoblanadi, Gana va Mali esa asosan kuch va yuqori tempga asoslangan futbol o‘ynaydi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Mali terma jamoasi FIFA reytingida 54-o‘rinni egallab turibdi. Rossiya esa Valeriy Karpin boshqaruvi ostida 36-o‘rinda joylashgan.
Qayd etilishicha, bu ikki jamoa avval hech qachon bir-biriga qarshi o‘ynamagan.