“Atalanta” irodali g‘alaba bilan “Napoli”ni mag‘lub etdi
Italiya chempionati doirasida “Atalanta” va “Napoli” jamoalari o‘rtasida o‘tkazilgan uchrashuv muhim voqealardan biri bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bergamo shahri vakillari o‘z maydonida “Napoli”ni 2:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratib, irodali g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin boshida mehmonlar, ya’ni “Napoli” hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi. 18-daqiqada Migel Gutyerres jarima zarbasidan uzatma amalga oshirdi, Sem Byokema esa bosh bilan to‘pni darvozaning to‘riga yo‘lladi va hisobni 0:1 ko‘rinishiga olib keldi.
Biroq birinchi bo‘lim davomida “Atalanta” jamoasi hisobni tenglashtirishga bir necha bor yaqin keldi. Kamaldin Sulemana va Alisson Santosning zarbalari “Napoli” posboni tomonidan bartaraf etildi.
Ikkinchi bo‘limda “Atalanta” hujumlarini kuchaytirdi. 61-daqiqada Nikola Zalyevski burchak zarbasidan uzatma amalga oshirdi, Mario Pashalich esa bosh bilan aniq zarba berib, hisobni tenglashtirdi — 1:1.
Shundan so‘ng, “Atalanta” g‘alaba uchun kurashni davom ettirdi. Hal qiluvchi gol 81-daqiqada kiritildi.
Lorenso Bernaskoni chap qanotdan yorib kirib uzatma berdi, Lazar Samardjich esa havodagi kurashda ustun kelib, to‘pni darvozaning o‘ng tomoniga yo‘lladi — 2:1. Mazkur g‘alaba natijasida “Atalanta” turnir jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarilib, “Komo” klubi bilan bir xil ochkoga ega bo‘ldi.
“Napoli” esa uchinchi pog‘onada qolishni davom ettirdi. Uchrashuv futbol muxlislari uchun haqiqiy dramatik kurashga boy bo‘ldi.

“Atalanta” одержала волевую победу над “Наполи”
В рамках чемпионата Италии состоялся важный матч между командами “Аталанта” и “Наполи”. Об этом сообщает Zamin.uz.
Представители Бергамо на своем поле одержали волевую победу над “Наполи” со счетом 2:1. Об этом сообщает euro-football.ru.
В начале игры гости, то есть “Наполи”, сумели открыть счет. На 18-й минуте Мигель Гутьеррес выполнил передачу со штрафного удара, а Сем Бёкема головой отправил мяч в сетку ворот, доведя счет до 0:1.
Однако в первом тайме команда “Аталанта” несколько раз была близка к тому, чтобы сравнять счет. Удары Камалдина Сулеманы и Аллисона Сантоса были отражены вратарем “Наполи”.
Во втором тайме “Аталанта” усилила атаки. На 61-й минуте Никола Залевски выполнил передачу с углового, а Марио Пашалич головой точно пробил, сравняв счет — 1:1.
После этого “Аталанта” продолжила борьбу за победу. Решающий гол был забит на 81-й минуте.
Лоренсо Бернаскони прорвался по левому флангу и сделал передачу, а Лазар Самарджич выиграл борьбу в воздухе и направил мяч в правую сторону ворот — 2:1. Благодаря этой победе “Аталанта” поднялась на шестое место в турнирной таблице, сравнявшись по очкам с клубом “Комо”.
“Наполи” же остался на третьей позиции. Матч стал настоящей драматической борьбой для футбольных болельщиков.