Rossiyalik murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy Rossiya va Mali o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 27-mart kuni tashkil etiladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Nepomnyashchiyning fikricha, Rossiya terma jamoasi uchun hozirgi sharoitda xalqaro cheklovlar fonida har qanday raqib bilan o‘ynash foydali bo‘ladi. U Mali jamoasini kuchli raqiblar qatoriga qo‘shgan bo‘lsa-da, bu jamoa mutlaq favorit emasligini aytdi.
Shuningdek, murabbiy texnik jihatdan kuchli jamoalar sifatida Senegal va Kamerunni misol qilib keltirdi. Gana va Malini esa jismoniy futbolga yaqin tarkibga ega jamoalar sifatida ta’rifladi.
FIFA reytingiga ko‘ra, hozirda Mali 54-o‘rinni, Rossiya esa 36-o‘rinni egallab turibdi. Shu vaqtgacha ushbu ikki terma jamoa o‘zaro biror marta ham uchrashmagan.
Mazkur o‘rtoqlik o‘yini ikkala jamoa uchun ham tajriba orttirish va o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rish uchun muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Россия и Мали впервые встретятся в товарищеском матче
Российский тренер Валерий Непомнящий поделился своими мыслями о товарищеском матче между Россией и Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч состоится 27 марта. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Непомнящего, для сборной России в нынешних условиях на фоне международных ограничений полезно играть с любым соперником. Он отнес команду Мали к числу сильных соперников, но отметил, что эта команда не является абсолютным фаворитом.
Также тренер привел в пример Сенегал и Камерун как технически сильные команды. Гану и Мали он охарактеризовал как команды с составом, близким к физическому футболу.
Согласно рейтингу ФИФА, в настоящее время Мали занимает 54-е место, а Россия — 36-е. До сих пор эти две сборные не встречались друг с другом.
Ожидается, что этот товарищеский матч будет важен для обеих команд для приобретения опыта и проверки своих возможностей.