Rossiya va Mali ilk bor o‘rtoqlik o‘yinida to‘qnashadi
Rossiyalik murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy Rossiya va Mali o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 27-mart kuni tashkil etiladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Nepomnyashchiyning fikricha, Rossiya terma jamoasi uchun hozirgi sharoitda xalqaro cheklovlar fonida har qanday raqib bilan o‘ynash foydali bo‘ladi. U Mali jamoasini kuchli raqiblar qatoriga qo‘shgan bo‘lsa-da, bu jamoa mutlaq favorit emasligini aytdi.
Shuningdek, murabbiy texnik jihatdan kuchli jamoalar sifatida Senegal va Kamerunni misol qilib keltirdi. Gana va Malini esa jismoniy futbolga yaqin tarkibga ega jamoalar sifatida ta’rifladi.
FIFA reytingiga ko‘ra, hozirda Mali 54-o‘rinni, Rossiya esa 36-o‘rinni egallab turibdi. Shu vaqtgacha ushbu ikki terma jamoa o‘zaro biror marta ham uchrashmagan.
Mazkur o‘rtoqlik o‘yini ikkala jamoa uchun ham tajriba orttirish va o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rish uchun muhim bo‘lishi kutilmoqda.