"Barselona" futbol klubi hujumchisi Hamza Abdelkarim yaqin kunlarda rasmiy o‘yinlarda qatnashish imkoniyatiga ega bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumki, kataloniyaliklar 18 yoshli ushbu futbolchini fevral oyida o‘z tarkibiga qo‘shib olishgan edi. Biroq misrlik futbolchining ish ruxsatnomasini rasmiylashtirish jarayonida qiyinchiliklar yuzaga kelgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Jurnalist Ashraf ben Ayadning ma’lumotiga ko‘ra, hozirda bu masala deyarli hal etilgan va tez orada Hamza Abdelkarim "Barselona" safida o‘z debyutini o‘tkazishi mumkin.
Klub yosh futbolchini Misrning "Al-Ahli" jamoasidan mavsum oxirigacha ijaraga olgan. Shartnomada keyinchalik uni sotib olish imkoniyati ham nazarda tutilgan.
Yosh hujumchi joriy mavsum davomida asosan tajriba to‘plash maqsadida "Barselona"ning zaxira jamoasida o‘ynashi kutilmoqda. Ushbu jamoa Ispaniya chempionatining kuchi bo‘yicha to‘rtinchi ligasida ishtirok etadi.
Abdelkarimning kelajakda asosiy tarkibga kirishi va "ko‘k-anorranglilar" safida muvaffaqiyatli o‘ynashi uchun katta umidlar bog‘lanmoqda.

Хамза Абделькарим близок к дебюту в составе "Барселоны"
Нападающий футбольного клуба "Барселона" Хамза Абделькарим ожидается в ближайшие дни получить возможность участвовать в официальных матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Известно, что каталонцы присоединили 18-летнего футболиста к своему составу в феврале. Однако при оформлении разрешения на работу для египетского игрока возникли трудности.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации журналиста Ашрафа бен Аяда, в настоящее время этот вопрос практически решён, и вскоре Хамза Абделькарим может дебютировать в составе "Барселоны".
Клуб арендовал молодого футболиста у египетского клуба "Аль-Ахли" до конца сезона. В контракте также предусмотрена возможность последующего выкупа игрока.
Ожидается, что молодой нападающий в текущем сезоне будет в основном набираться опыта, играя за резервную команду "Барселоны". Эта команда участвует в четвёртом по силе дивизионе чемпионата Испании.
Связаны большие надежды на то, что Абделькарим в будущем войдёт в основной состав и успешно выступит за "сине-гранатовых".