Rossiyalik mutaxassis Valeriy Nepomnyashiy Rossiya va Mali o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yin 27-mart kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi.
Nepomnyashiyning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya hozirgi kunda ma’lum darajada yakkalanib qolgan holatda. Shu sababli, istalgan raqib bilan o‘yin o‘tkazish ular uchun foydali bo‘ladi.
U shuningdek, Mali terma jamoasini kuchli raqib sifatida e’tirof etgan bo‘lsa-da, ularni mutlaq favorit deb atamadi. Mutaxassisning fikricha, texnik jihatdan kuchli jamoalar qatoriga Senegal va Kamerunni kiritish mumkin.
Shuningdek, Gana va Mali kabi ingliz futbol uslubiga yaqin bo‘lgan jamoalar ham e’tiborga loyiqdir. Ma’lumotlarga ko‘ra, Mali terma jamoasi hozirda FIFA reytingida 54-o‘rinni egallab turibdi, Rossiya esa 36-o‘rinda joylashgan.
Qiziqarli tomoni shundaki, ushbu ikkala jamoa shu paytgacha biror marta ham o‘zaro uchrashmagan. Bu esa yaqinlashib kelayotgan o‘yin yanada qiziqarli bo‘lishini anglatadi.

Россия и Мали впервые столкнутся на поле
Российский специалист Валерий Непомнящий высказал свое мнение о товарищеском матче между Россией и Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта игра запланирована на 27 марта. Об этом сообщает "Euro-football.ru".
По словам Непомнящего, Россия в настоящее время находится в некоторой изоляции. Поэтому проведение матчей с любым соперником будет для них полезным.
Он также признал сборную Мали сильным соперником, но не назвал их абсолютным фаворитом. По мнению специалиста, к технически сильным командам можно отнести Сенегал и Камерун.
Кроме того, команды, близкие по стилю игры к английскому футболу, такие как Гана и Мали, также заслуживают внимания. По данным, сборная Мали в настоящее время занимает 54-е место в рейтинге ФИФА, а Россия — 36-е.
Интересно, что эти две команды до сих пор ни разу не встречались друг с другом. Это означает, что предстоящий матч будет еще более интересным.