Dyo'keresh derbida porladi: "Arsenal" yirik g‘alaba qozondi
London derbisida “Arsenal” 4:1 hisobida katta g‘alabaga erishdi. Ushbu g‘alaba haqida euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv qahramonlaridan biri aynan Viktor Dyo'keresh bo‘ldi. U mazkur o‘yinda ikkita gol urib, jamoasiga muhim hissa qo‘shdi.
Qiziq tomoni, Karrager avvalroq shved hujumchining “Arsenal”ning asosiy tarkibida o‘ynashga mos emasligini bir necha marta ta’kidlagan edi. Karrager Sky Sports telekanalida o‘yindan so‘ng shunday dedi: “Artetaning qarorini hurmat qilaman.
Menimcha, Dyo'kereshni asosiy tarkibdan chiqarish kerakdek tuyulgandi. Ammo Arteta unga ishonishda davom etdi va o‘yinlarda asosiy tarkibda tushirdi.
Bu esa murabbiyning futbolchiga bo‘lgan ishonchini ko‘rsatadi. Dyo'keresh o‘z o‘yini bilan bu ishonchning o‘zini oqlaganini isbotladi”.
Viktor Dyo'keresh joriy mavsumda “Arsenal” safida 36 uchrashuvda maydonga tushib, 15 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu esa uning jamoa uchun qanchalik muhim futbolchi ekanligini yana bir bor tasdiqlaydi.

Блестяще выступил в дерби Дьокереш: "Арсенал" одержал крупную победу
Бывший представитель английского футбола Джейми Каррагер высоко оценил решение главного тренера «Арсенала» Микеля Артеты включить Виктора Дьёкереша в основной состав на важный дерби матч против «Тоттенхэма». Об этом сообщает Zamin.uz.
В лондонском дерби «Арсенал» одержал крупную победу со счётом 4:1. Об этой победе сообщил euro-football.ru.
Одним из героев встречи стал именно Виктор Дьёкереш. В этом матче он забил два гола, внес значительный вклад в успех своей команды.
Интересно, что ранее Каррагер несколько раз подчёркивал, что шведский нападающий не подходит для игры в основном составе «Арсенала». После матча Каррагер на телеканале Sky Sports сказал: «Я уважаю решение Артеты.
Мне казалось, что Дьёкереша нужно было выводить из основного состава. Но Артета продолжал доверять ему и ставил в стартовый состав.
Это показывает доверие тренера к футболисту. Дьёкереш своим выступлением доказал, что оправдал это доверие».
Виктор Дьёкереш в текущем сезоне провёл за «Арсенал» 36 матчей и сумел забить 15 голов. Это ещё раз подтверждает, насколько он важен для команды.