«Roma» «Kremoneze»ni yirik hisobda mag‘lub etdi
Italiya A Seriyasining navbatdagi turida «Roma» jamoasi o‘z maydonida «Kremoneze»ni yirik hisobda mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda «Roma» raqib darvozasiga javobsiz uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng «Kremoneze» bosh murabbiyi Davide Nikola o‘z jamoasining o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. U jamoasi dastlabki bir soat davomida tartibli va jangovar ruhda harakat qilganini ta’kidladi.
Ammo 60-daqiqadan keyin vaziyat keskin o‘zgarganini qayd etdi. Murabbiy quyidagicha izoh berdi: «Yutqazganingda doim savollar tug‘iladi, chunki hech kim mag‘lubiyatni yoqtirmaydi.
Birinchi 60 daqiqada biz uyushqoqlik bilan o‘ynadik, lekin keyinchalik o‘yinning borishi butkul o‘zgardi. Shunga qaramay, menimcha, biz «Kremoneze» hurmatga loyiq ekanini ko‘rsatdik.
Ochkolarni qo‘lga kiritish esa har doim oson bo‘lmagan». Mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng «Kremoneze» A Seriya turnir jadvalida 16-o‘ringa tushib qoldi.

«Рома» крупно обыграла «Кремонезе»
В очередном туре Серии А Италии команда «Рома» на своем поле крупно обыграла «Кремонезе». Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче «Рома» сумела забить три безответных гола в ворота соперника. Об этом сообщает euro-football.ru.
После игры главный тренер «Кремонезе» Давиде Никола поделился своими мыслями о выступлении своей команды. Он отметил, что его команда действовала организованно и с боевым настроем в течение первого часа.
Однако после 60-й минуты ситуация резко изменилась. Тренер прокомментировал: «Когда проигрываешь, всегда возникают вопросы, потому что никто не любит поражения.
В первые 60 минут мы играли слаженно, но затем ход игры полностью изменился. Тем не менее, я считаю, что мы показали, что «Кремонезе» заслуживает уважения.
Завоевать очки всегда нелегко». После этого поражения «Кремонезе» опустился на 16-е место в турнирной таблице Серии А.