Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. “Qirollik klubi” pley-off bosqichi javob uchrashuvida “Benfika”ni o‘z maydonida qabul qiladi.
Mazkur uchrashuv chorshanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Diario AS nashrining yozishicha, La Ligada “Osasuna”ga qarshi o‘yinda (1:2) zaxirada qolgan Antonio Ryudiger bu safar maydonga ilk daqiqalardan tushadi.
Alvaro Arbeloa boshchiligidagi murabbiylar shtabi himoyachini asosiy tarkibga qaytarish qarorini qabul qilgan. Shu bilan birga, “Real” jamoasi Ryudigerning sog‘lig‘ini ehtiyot qilish niyatida.
Futbolchi to‘liq tiklanmaguncha, uni haftasiga ikki marta o‘ynatishdan tiyilish rejalashtirilgan. Mazkur ehtiyotkorlik jamoaning uzoq muddatli rejalari uchun muhim hisoblanadi.
Eslatib o‘tamiz, ilk uchrashuvda “Real” Lissabonda “Benfika”ni 1:0 hisobida mag‘lub etishga muvaffaq bo‘lgan edi. Endi jamoa javob uchrashuvida ham muvaffaqiyatli natija qayd etish niyatida.

Антонио Рюдигер в основном составе против "Бенфики"!
Мадридский «Реал» решил вернуть центрального защитника Антонио Рюдигера в основной состав на матч Лиги чемпионов против «Бенфики». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. «Королевский клуб» примет «Бенфику» на своем поле в ответном матче плей-офф.
Данная встреча запланирована на среду. По информации издания Diario AS, Антонио Рюдигер, который остался в запасе в матче Ла Лиги против «Осасуны» (1:2), на этот раз выйдет на поле с первых минут.
Тренерский штаб во главе с Альваро Арбелоа принял решение вернуть защитника в основной состав. При этом «Реал» намерен бережно относиться к здоровью Рюдигера.
Планируется воздерживаться от участия игрока в двух матчах в неделю до полного восстановления. Такая осторожность важна для долгосрочных планов команды.
Напомним, в первом матче «Реал» сумел одержать победу над «Бенфикой» в Лиссабоне со счетом 1:0. Теперь команда намерена добиться успешного результата и в ответной встрече.