«Galatasaray» futbol klubi ichidagi muammolar so‘nggi vaqtlarda ko‘proq muhokama qilinmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayniqsa, «Konyaspor»ga qarshi o‘yinda kutilmagan mag‘lubiyatdan so‘ng bu masala yanada dolzarb bo‘lib qoldi. TR24 xabariga ko‘ra, klub futbolchilari uch oydirki, maoshlarini ololmayapti.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Klub mutasaddilari hozircha bu vaziyatga izoh bermayotgani muxlislar va ommaviy axborot vositalari orasida turli savollarni keltirib chiqarmoqda.
Mahalliy jurnalist Halik Yurekli bu kabi muammolar «Galatasaray»ning chempionlik imkoniyatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkinligini ta’kidladi. Shunga qaramay, jamoa Turkiya chempionatida 55 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda.
Ammo yaqin ta’qibchi «Fenerbahche» 52 ochkoga ega bo‘lib, zaxirada bir o‘yini ham bor. Bu esa musobaqa peshqadami uchun bosimni oshirishi mumkin.

Финансовый кризис в «Галатасарае»: футболисты остались без зарплаты
Проблемы внутри футбольного клуба «Галатасарай» в последнее время обсуждаются всё активнее. Об этом сообщает Zamin.uz.
Особенно после неожиданного поражения в матче против «Конияспора» этот вопрос стал ещё более актуальным. По данным TR24, футболисты клуба уже три месяца не получают зарплату.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Представители клуба пока не комментируют ситуацию, что вызывает множество вопросов среди болельщиков и СМИ.
Местный журналист Халик Юрекли подчеркнул, что подобные проблемы могут негативно сказаться на шансах «Галатасарая» на чемпионство. Тем не менее, команда лидирует в чемпионате Турции с 55 очками.
Однако ближайший преследователь «Фенербахче» имеет 52 очка и ещё одну игру в запасе. Это может усилить давление на лидера соревнований.