Rossiya va Malining ilk o‘yini: murabbiy fikrlari
Rossiyalik tajribali murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy Rossiya va Mali terma jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur bahs 27-mart kuni Toshkent vaqti bilan o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Ushbu xabarni euro-football.ru sayti tarqatdi.
Nepomnyashchiyning ta’kidlashicha, Rossiya terma jamoasi xalqaro maydonda cheklovlar sharoitida bo‘lib turgan bir paytda, ular uchun deyarli har qanday raqib bilan o‘yin foydali va dolzarb hisoblanadi. U Mali jamoasini aniq favorit deb bo‘lmasligini aytib, o‘yin oson kechmasligini qayd etdi.
Shuningdek, u Afrika qit’asidagi turli jamoalarning o‘ziga xos o‘yin uslublarini taqqosladi. Masalan, Senegal va Kamerun kabi jamoalar texnik futbolga ustunlik bersa, Gana va Mali jamoalari ko‘proq jismoniy kuchga asoslangan o‘yin namoyish etadi.
FIFA reytingiga ko‘ra, Mali terma jamoasi hozirda 54-o‘rinda qayd etilgan, Rossiya esa 36-pog‘onada joylashgan. Ta’kidlash joizki, ushbu jamoalar ilgari hech qachon o‘zaro uchrashmagan.

Россия и Мали: мысли тренера
Опытный российский тренер Валерий Непомнящий поделился своими мыслями о товарищеском матче между сборными России и Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч запланирован на 27 марта по ташкентскому времени. Эту информацию распространил сайт euro-football.ru.
По словам Непомнящего, для сборной России, находящейся в условиях ограничений на международной арене, игра с практически любым соперником является полезной и актуальной. Он отметил, что команду Мали нельзя считать явным фаворитом, и игра не будет простой.
Также он сравнил особенности стилей игры различных команд Африки. Например, такие команды, как Сенегал и Камерун, отдают предпочтение техническому футболу, в то время как сборные Ганы и Мали демонстрируют игру, основанную больше на физической силе.
Согласно рейтингу ФИФА, сборная Мали в настоящее время занимает 54-е место, а Россия — 36-е. Стоит отметить, что эти команды никогда ранее не встречались друг с другом.