“Manchester Siti” chempionlik uchun kurashni davom ettiradi
Angliya Premer-ligasida chempionlik uchun kurash avjiga chiqqan bir paytda, “Manchester Siti” jamoasi peshqadam “Arsenal”ga qarshi asosiy raqobatchi sifatida maydonga chiqmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mavsumning hal qiluvchi qismi yaqinlashib borar ekan, har bir ochko, har bir o‘yin natijasi katta ahamiyat kasb etmoqda. Bu jarayonda jamoalar o‘rtasidagi raqobat yanada keskin tus olmoqda.
“Manchester Siti” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola o‘z jamoasining chempionlik uchun kurashdan voz kechmasligini qat’iy ta’kidladi. Uning fikricha, oldinda ko‘plab qiyinchiliklar, zich taqvim, musobaqalar va jarohatlar xavfi mavjud.
Ammo bu holatlar taslim bo‘lish uchun asos bo‘la olmaydi. Gvardiola “Tottenxem” bilan 2:2 hisobidagi durangdan keyin chempionlik poygasidan chiqib ketish haqidagi savollarga keskin rad javobini berdi.
U Premer-ligada chempionlik uchun oxirigacha kurashmoqchi ekanligini ma’lum qildi. Murabbiy mavsumning qolgan qismi oldindan bashorat qilib bo‘lmaydigan voqealarga boy bo‘lishini ham aytib o‘tdi.
Gvardiola o‘z jamoasi har bir o‘yinda g‘alaba qozonishini kafolatlay olmasligini tan oldi, ammo bu kurashni to‘xtatish uchun sabab emas. Uning fikricha, eng muhim narsa — har bir o‘yinga maksimal darajada tayyorlanish, dam olish va keyingi bahsga e’tibor qaratishdir.
Gvardiola, shuningdek, Premer-ligada hali ko‘p o‘yinlar borligini, bu esa natijalar o‘zgarishi uchun katta imkoniyat mavjudligini ta’kidladi. U jamoasining bir nechta musobaqada qatnashayotganini, jumladan, Angliya kubogi, Yevropa Chempionlar ligasi va Liga kubogi finali kabi muhim o‘yinlar oldinda turganini eslatib o‘tdi.
Shunga qaramay, u “Siti” chempionlik poygasida oxirigacha kurashni davom ettirishini aytdi. Gvardiola raqobatni kuchaytiruvchi asosiy omil sifatida “Arsenal”ning chidamliligini va o‘z jamoasining taqvimdagi qiyinchiliklarga bardosh bera olish qobiliyatini tilga oldi.
U “yo‘l oxirida nima bo‘lishi”ni aytish qiyinligini tan olsa-da, “Siti” chempionlikka intilishdan voz kechmasligini aniq bildirdi. Endi asosiy savol shuki, “Arsenal” bu bosimga qanchalik bardosh bera oladi va “Siti” o‘z tempini oxirigacha saqlab qola oladimi?

«Манчестер Сити» продолжит борьбу за чемпионство
В то время как борьба за чемпионство в Английской Премьер-лиге достигает апогея, команда «Манчестер Сити» выходит на поле в качестве основного соперника лидирующего «Арсенала». Об этом сообщает Zamin.uz.
По мере приближения решающей части сезона каждое очко, каждый результат матча приобретает большое значение. В этом процессе конкуренция между командами становится еще более острой.
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола твердо подчеркнул, что его команда не откажется от борьбы за чемпионство. По его мнению, впереди много трудностей, плотный календарь, соревнования и риск травм.
Однако эти обстоятельства не могут служить поводом для сдачи. После ничьей 2:2 с «Тоттенхэмом» Гвардиола резко отверг вопросы о выходе из гонки за чемпионство.
Он заявил, что намерен бороться за титул в Премьер-лиге до самого конца. Тренер также отметил, что оставшаяся часть сезона будет насыщена непредсказуемыми событиями.
Гвардиола признал, что не может гарантировать победу своей команды в каждом матче, но это не повод прекращать борьбу. По его мнению, самое важное — максимально готовиться к каждой игре, отдыхать и сосредотачиваться на следующем матче.
Гвардиола также подчеркнул, что в Премьер-лиге еще много матчей, что дает большие возможности для изменения результатов. Он напомнил, что его команда участвует в нескольких турнирах, включая Кубок Англии, Лигу чемпионов УЕФА и финал Кубка лиги.
Тем не менее, он заявил, что «Сити» продолжит борьбу за чемпионство до самого конца. Гвардиола отметил выносливость «Арсенала» как основной фактор усиления конкуренции и способность своей команды справляться с трудностями календаря.
Хотя он признал, что трудно предсказать, что произойдет в конце пути, Гвардиола ясно дал понять, что «Сити» не откажется от стремления к чемпионству. Теперь главный вопрос в том, насколько «Арсенал» выдержит это давление и сможет ли «Сити» сохранить свой темп до конца?