Bu haqda jamoaning matbuot xizmati rasmiy bayonot berdi. Euro-football.ru manbasi xabariga ko‘ra, 78 yoshli mutaxassis qizining sog‘lig‘i bilan bog‘liq muammolar sabab ish faoliyatini muddatidan avval yakunlashga majbur bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, Dik Advokat 2024 yildan boshlab Kyurasao terma jamoasini boshqarib kelayotgandi. Uning murabbiyligi davrida jamoa 2026 yilgi Jahon chempionati final bosqichiga yo‘l oldi.
Ushbu musobaqa AQSh, Kanada va Meksika davlatlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Dik Advokat o‘z faoliyati davomida Rossiya terma jamoasi hamda Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubida ham ishlagan.

Дик Адвокат ушел из сборной Кюрасао
Опытный нидерландский тренер Дик Адвокат ушёл с поста главного тренера сборной Кюрасао. Об этом сообщил Zamin.uz.
Официальное заявление по этому поводу сделала пресс-служба команды. По информации источника Euro-football.ru, 78-летний специалист был вынужден досрочно завершить свою работу из-за проблем со здоровьем дочери.
Напомним, что с 2024 года Дик Адвокат возглавлял сборную Кюрасао. Во время его тренерства команда вышла в финальную стадию чемпионата мира 2026 года.
Этот турнир планируется провести в США, Канаде и Мексике. В своей карьере Дик Адвокат также работал со сборной России и футбольным клубом «Зенит» из Санкт-Петербурга.