Meksikadagi tartibsizliklar futbol o‘yinlariga ta’sir qildi
Meksikada yuzaga kelgan tartibsizliklar mamlakatdagi futbol uchrashuvlariga ham ta’sir ko‘rsata boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayrim o‘yinlar boshqa sanalarga ko‘chirilmoqda. Bu vaziyat FIFA uchun ham xavotir uyg‘otmoqda, chunki 2026 yilgi jahon chempionatining boshlanishiga ko‘p vaqt qolmagan.
Ushbu holat haqida euro-football.ru xabar berdi. Ma’lumki, 2026 yilgi jahon chempionati AQSh, Kanada va Meksika davlatlarida birgalikda o‘tkaziladi.
Shu bois, Meksikadagi vaziyat e’tibor markazida turibdi. Taniqli sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev ham bu masalaga o‘z munosabatini bildirdi.
U Telegram kanalida istehzoli ohangda post qoldirib, Meksikaning jahon chempionatini o‘tkazishga “ishonch bilan tayyor” ekanini kinoya bilan ta’kidladi. Shuni eslatib o‘tish joizki, 2026 yilgi mundialda ilk bor 48 ta terma jamoa ishtirok etadi.
Biroq Rossiya terma jamoasi UEFA va FIFA sanksiyalari sababli saralash bosqichiga qo‘yilmagani uchun turnirda qatnasha olmaydi. Bu holat futbol olamida turli bahs va munozaralarga sabab bo‘lmoqda.

Беспорядки в Мексике повлияли на футбольные матчи
Беспорядки, возникшие в Мексике, начали оказывать влияние на футбольные встречи в стране. Об этом сообщает Zamin.uz.
Некоторые игры переносятся на другие даты. Эта ситуация вызывает беспокойство и у FIFA, поскольку до начала чемпионата мира 2026 года осталось совсем немного времени.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что чемпионат мира 2026 года будет совместно проводиться в США, Канаде и Мексике.
Поэтому ситуация в Мексике находится в центре внимания. Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев также высказал своё мнение по этому поводу.
Он оставил в своём Telegram-канале пост с ироничным оттенком, подчеркнув с сарказмом, что Мексика «уверенно готова» к проведению чемпионата мира. Следует напомнить, что на мундиале 2026 года впервые примут участие 48 национальных команд.
Однако сборная России не сможет участвовать в турнире, так как из-за санкций UEFA и FIFA она не была допущена к отборочному этапу. Эта ситуация вызывает различные споры и дискуссии в футбольном мире.