Filimonov: Safonovning o‘yini tomosha emas, mahorat!
Rossiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Aleksandr Filimonov Matvey Safonovning "PSJ" klubidagi o‘yinlarini baholadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Filimonovning fikricha, Safonovning ketma-ket to‘rtta penaltini qaytarganini shunchaki muxlislar yaratadigan “shou” deb atash noto‘g‘ri.
U buni darvozabonning yuqori darajadagi mahorati natijasi sifatida baholadi. "Bu shunchaki tomosha emas.
Tomoshani muxlislar tashkil qiladi, Safonov esa o‘z mahoratini namoyish qildi", — deydi Filimonovning so‘zlarini "Chempionat" nashri keltiradi. Matvey Safonov asta-sekin "PSJ" safida asosiy darvozabon maqomini mustahkamlab bormoqda.
U joriy Chempionlar ligasi mavsumida parijliklar tarkibida uchta o‘yinda ishtirok etib, uchta gol o‘tkazdi va bir uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘ldi. Bundan tashqari, Safonov Liga 1 doirasida oltita o‘yinda maydonga tushdi.
Ushbu o‘yinlarda u oltita gol o‘tkazib yubordi, ammo uch uchrashuvni "nol"ga yakunladi. Ma’lumki, Safonovning bunday ko‘rsatkichlari uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini yana bir bor isbotlaydi.

Filimonov: Игра Сафонова — не просто зрелище, а мастерство!
Бывший вратарь сборной России Александр Филимонов оценил выступления Матвея Сафонова в клубе "ПСЖ". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению Филимонова, называть подряд отражённые Сафоновым четыре пенальти просто «шоу», созданным болельщиками, неправильно.
Он оценил это как результат высокого мастерства вратаря. «Это не просто зрелище.
Зрелище создают болельщики, а Сафонов продемонстрировал своё мастерство», — приводит слова Филимонова издание "Чемпионат". Матвей Сафонов постепенно укрепляет статус основного вратаря в составе "ПСЖ".
В текущем сезоне Лиги чемпионов он принял участие в трёх матчах за парижан, пропустил три гола и один раз сохранил свои ворота в неприкосновенности. Кроме того, Сафонов сыграл шесть матчей в рамках Лиги 1.
В этих играх он пропустил шесть голов, но три матча завершил с «сухим» счётом. Известно, что такие показатели Сафонова ещё раз доказывают, что он является важным игроком для своей команды.