Martines: Ronaldu yoshlarga o‘rnak va ilhom manbai
Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines Krishtianu Ronaldu haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Martinesning ta’kidlashicha, Ronaldu terma jamoada uzoq vaqt qolishi yosh futbolchilar uchun katta foyda keltiradi.
Uning fikricha, tajribali hujumchi nafaqat o‘z o‘yini, balki yoshlarga o‘rnak bo‘lishi bilan ham jamoaga yordam beradi. Murabbiy Ronaldu har kuni o‘z ustida ishlashga, yangi marralarni zabt etishga intilishini aytib o‘tdi.
Unga ko‘ra, Ronaldu doimiy mehnati va o‘zini rivojlantirishga bo‘lgan intilishi bilan boshqalarga motivatsiya manbai bo‘lib xizmat qiladi. Martinesning fikricha, bunday futbolchilar jamoaning umumiy ruhini ko‘taradi va yosh avlodni ilhomlantiradi.
Shuningdek, Portugaliya terma jamoasi bu yil yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida ishtirok etadi. Ushbu turnirda tajribali futbolchilarning ishtiroki jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Martines: Роналду — пример и источник вдохновения для молодежи
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес поделился своими мыслями о Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Мартинеса, долгосрочное пребывание Роналду в сборной принесет большую пользу молодым футболистам.
По его мнению, опытный нападающий помогает команде не только своей игрой, но и тем, что служит примером для молодежи. Тренер отметил, что Роналду ежедневно работает над собой и стремится покорять новые вершины.
По его словам, постоянный труд и стремление к самосовершенствованию делают Роналду источником мотивации для других. По мнению Мартинеса, такие игроки поднимают общий дух команды и вдохновляют молодое поколение.
Кроме того, сборная Португалии примет участие в чемпионате мира, который пройдет этим летом. Участие опытных футболистов в этом турнире имеет важное значение для команды.