Filimonov: Safonovning muvaffaqiyati tasodif emas
Rossiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Aleksandr Filimonov Matvey Safonovning «PSJ» safidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Filimonovning ta’kidlashicha, Safonovning ketma-ket to‘rtta penaltini qaytarishi tasodif emas, balki uning yuqori darajadagi mahoratidan dalolat beradi.
U: «Tomoshabinlar o‘yin natijasiga baho beradi, lekin Safonovning bunday muvaffaqiyati uning mahoratining natijasidir», — deya fikr bildirgan. Hozirda Matvey Safonov «PSJ»da asosiy darvozabon sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlab bormoqda.
U joriy mavsumda Chempionlar ligasida uchta o‘yinda maydonga tushgan. Ushbu uchrashuvlarda Safonov uchta gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa-da, bir o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Fransiya chempionati — Ligue 1 doirasida esa u olti uchrashuvda qatnashgan. Bu bahslarda jami olti gol o‘tkazgan, biroq uch o‘yinda darvozasini «quruq» saqlagan.

Филимонов: Успех Сафонова не случайность
Бывший вратарь сборной России Александр Филимонов высказался о выступлениях Матвея Сафонова в составе «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Филимонова, подряд отразить четыре пенальти — это не случайность, а свидетельство высокого мастерства Сафонова.
Он отметил: «Зрители оценивают результат игры, но такой успех Сафонова — результат его мастерства». В настоящее время Матвей Сафонов укрепляет свои позиции основного вратаря в «ПСЖ».
В текущем сезоне он сыграл в трёх матчах Лиги чемпионов. Несмотря на то, что в этих играх Сафонов пропустил три гола, в одном из матчей ему удалось сохранить свои ворота в неприкосновенности.
В чемпионате Франции — Лиге 1 он принял участие в шести матчах. В этих встречах он пропустил всего шесть голов, но в трёх играх сохранил свои ворота «сухими».