Portugaliya terma jamoasi bosh murabbiyi Roberto Martines Krishtianu Ronalduning futbol tarixidagi o‘rni haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi. Martinesning ta’kidlashicha, Ronaldo jahon chempionatida g‘alaba qozonsa ham, yutmasa ham, u baribir futbol tarixidagi eng buyuk futbolchilardan biri sifatida qoladi.
Ushbu fikrlar Goal nashrining Portugal Football Summit podkastidagi ma’lumotlarga asoslangan holda e’lon qilingan. Ma’lumki, Krishtianu Ronaldo fevral oyining boshida 41 yoshni qarshiladi.
Shunga qaramay, portugaliyalik hujumchi o‘zining yuqori jismoniy tayyorgarlik darajasini saqlab qolmoqda va faoliyatini davom ettirish niyatida ekanligini namoyish qilmoqda. Yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida u maydonga tushishi kutilmoqda.
Agar bu sodir bo‘lsa, Ronaldo uchun bu faoliyatidagi oltinchi mundial bo‘ladi. Ronaldu nafaqat o‘zining o‘yinlari, balki barqarorligi va uzoq yillar davomida yuqori darajada o‘ynab kelganligi bilan ham tarixda alohida o‘rin egallaydi.

Мартинес: Роналдо — один из величайших в истории футбола!
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес высказал своё мнение о месте Криштиану Роналду в истории футбола. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Euro-football.ru. По словам Мартинеса, независимо от того, выиграет ли Роналду чемпионат мира или нет, он останется одним из величайших футболистов в истории футбола.
Эти слова были опубликованы на основе информации из подкаста Portugal Football Summit издания Goal. Известно, что Криштиану Роналду отметил 41-й день рождения в начале февраля.
Тем не менее, португальский нападающий сохраняет высокий уровень физической подготовки и демонстрирует намерение продолжать карьеру. Ожидается, что он выйдет на поле на чемпионате мира, который пройдёт летом.
Если это произойдёт, для Роналду это будет шестой мундиаль в карьере. Роналду занимает особое место в истории не только благодаря своим играм, но и благодаря стабильности и высокому уровню игры на протяжении многих лет.