18 yoshli Karl: "Mehnatim natijasidan mamnunman"
Myunxenning "Bavariya" klubi safida to‘p surayotgan 18 yoshli futbolchi Lennart Karl o‘z faoliyatining dastlabki bosqichidagi tezkor o‘sish unga kutilmagan hol bo‘lmaganini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Hujumkor yarim himoyachi joriy mavsumda klubning asosiy tarkibida muntazam ravishda maydonga tushmoqda.
Qizig‘i, u yaqinda, 22-fevral kuni 18 yoshga to‘ldi. Yosh futbolchi o‘z muvaffaqiyatini izchil va mehnatkashlikda ko‘rmoqda.
"Ba’zan sodir bo‘layotgan voqealar meni ham hayratga solardi, ammo har doim bu ishlarni uddalay olishimga ishonganman. Tinimsiz mehnat qildim va natijadan mamnunman.
Ammo o‘sish uchun hali imkoniyatlar bor. Keyinchalik ko‘proq gol urib, ko‘proq assist berishni va boshqa jihatlarda ham rivojlanishni istayman", – dedi Karl "Kicker" nashriga bergan intervyusida.
Bu fikrni "Gazeta.Ru" ham iqtibos keltirdi. Shuningdek, "Bavariya" 28-fevral kuni Bundesligada o‘zining asosiy raqibi – Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi safarda muhim o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.

18-летний Карл: "Я доволен результатом моего труда"
18-летний футболист Леннарт Карл, выступающий за клуб "Бавария" из Мюнхена, подчеркнул, что его стремительный рост на начальном этапе карьеры не стал для него неожиданностью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Атакующий полузащитник в этом сезоне регулярно выходит на поле в основном составе клуба.
Интересно, что недавно, 22 февраля, ему исполнилось 18 лет. Молодой футболист связывает свои успехи с последовательностью и трудолюбием.
"Иногда происходящее удивляло меня, но я всегда верил, что смогу справиться с задачами. Я усердно работал и доволен результатом.
Однако для роста ещё есть возможности. В дальнейшем я хочу забивать больше голов, делать больше результативных передач и развиваться в других аспектах", – сказал Карл в интервью изданию "Kicker".
Это мнение также цитирует "Газета.Ru". Кроме того, "Бавария" 28 февраля планирует провести важный матч в Бундеслиге против своего главного соперника – дортмундской "Боруссии" на выезде.