Lennart Karl: "Maqsadlarimga erishish uchun mehnat qildim"
Myunxenning "Bavariya" klubi safida to‘p surayotgan 18 yoshli futbolchi Lennart Karl o‘z faoliyatining ilk davridagi tez o‘sish haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu jarayonni tabiiy qabul qilganini va bunday darajaga yetishishiga avvaldan ishonganini aytdi. Bu haqda "Gazeta.Ru" xabar berdi.
Yosh hujumkor yarim himoyachi joriy mavsumda "Bavariya" tarkibida muntazam ravishda maydonga tushmoqda. Karl 22 fevral kuni 18 yoshga to‘ldi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, atrofdagi voqealar ba’zan uni hayratga solgan bo‘lsa-da, u har doim o‘z maqsadlariga erishish uchun ko‘p mehnat qilgan. Futbolchi: "Men juda xursandman, lekin hali oldinda o‘sish imkoniyatlari ko‘p.
Keyingi o‘yinlarda ko‘proq gol urish va samarali paslar berishni istayman. Bundan tashqari, o‘yinimning boshqa jihatlarini ham yaxshilash niyatidaman", — deya ta’kidladi.
Shu bilan birga, 28 fevral, shanba kuni "Bavariya" klubi Bundesliga doirasida safarda eng yaqin ta’qibchisi — Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi muhim bahs o‘tkazadi. Ushbu o‘yin mavsumning eng muhim uchrashuvlaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Леннарт Карл: "Я трудился, чтобы достичь своих целей"
18-летний футболист, выступающий за клуб "Бавария" из Мюнхена, Леннарт Карл поделился мыслями о быстром росте в начале своей карьеры. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отметил, что воспринимает этот процесс как естественный и всегда верил в то, что сможет достичь такого уровня. Об этом сообщает "Газета.Ru".
Молодой атакующий полузащитник регулярно выходит на поле в составе "Баварии" в текущем сезоне. Карл отметил свой 18-й день рождения 22 февраля.
По его словам, хотя происходящее вокруг иногда удивляло его, он всегда много трудился, чтобы достигать своих целей. Футболист сказал: "Я очень рад, но впереди ещё много возможностей для роста.
В следующих матчах хочу забивать больше голов и делать результативные передачи. Кроме того, намерен улучшать и другие аспекты своей игры", — подчеркнул он.
В то же время, в субботу, 28 февраля, клуб "Бавария" проведёт важный выездной матч в рамках Бундеслиги против ближайшего преследователя — команды "Боруссия" из Дортмунда. Ожидается, что эта игра станет одной из самых значимых в сезоне.