Adebayor: "Manchester Siti chempion bo‘lishi mumkin"
Sobiq futbolchi Emmanuel Adebayor Angliya Premer-ligasining yangi mavsumida kim chempion bo‘lishini taxmin qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbolchilik faoliyati davomida “Monako”, “Real”, “Arsenal” va “Manchester Siti” kabi yirik klublarda to‘p surgan togolik sportchi o‘z kuzatuvlari asosida fikr bildirdi. Adebayorning so‘zlariga ko‘ra, u “Arsenal” va “Manchester Siti” jamoalarining qolgan o‘yinlar taqvimini sinchiklab tahlil qilgan.
Uning fikricha, aynan “Manchester Siti” chempionlikni qo‘lga kiritish uchun yaxshiroq imkoniyatga ega. U bu fikrini The Touchline nashriga bergan intervyusida izohlab o‘tgan.
Hozirda Angliya Premer-ligasi turnir jadvalida “Arsenal” 61 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. “To‘pchilar” bir o‘yin ko‘p o‘tkazgan holda, ikkinchi o‘rindagi “Manchester Siti”dan 5 ochkoga oldinda.
Shunga qaramay, Premer-liga oxirgi turlarda keskin kurashlarga boy bo‘lishi bilan mashhur. Birgina durang yoki mag‘lubiyat jamoalarning mavsum yakunidagi natijalarini butkul o‘zgartirib yuborishi mumkin.
Adebayorning fikricha, “Manchester Siti” so‘nggi turlarda o‘ziga xos tezlikni oshirib, chempionlikka intilish odatini yana namoyish etishi mumkin. Shu bilan birga, “Arsenal”ning bosim ostida qanday natijalar ko‘rsatishi va “Siti”ning xatolarsiz o‘yin o‘tkazishi chempionlik taqdirini hal qiluvchi asosiy omillardan bo‘ladi.
Shunday qilib, hozirgi vaziyatda Premer-liga chempionligi uchun kurash nihoyatda qiziqarli va keskin bo‘lib qolmoqda.

Адебайор: "Манчестер Сити может стать чемпионом"
Бывший футболист Эммануэль Адебайор предположил, кто станет чемпионом в новом сезоне Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время своей футбольной карьеры спортсмен из Того выступал за крупные клубы, такие как «Монако», «Реал», «Арсенал» и «Манчестер Сити», и на основе своих наблюдений высказал мнение. По словам Адебайора, он тщательно проанализировал оставшийся календарь игр команд «Арсенал» и «Манчестер Сити».
По его мнению, именно «Манчестер Сити» имеет лучшие шансы завоевать чемпионство. Он объяснил эту точку зрения в интервью изданию The Touchline.
В настоящее время в турнирной таблице Английской Премьер-лиги «Арсенал» лидирует с 61 очком. «Канониры» провели на одну игру больше и опережают идущий на втором месте «Манчестер Сити» на 5 очков.
Тем не менее, Премьер-лига славится напряжённой борьбой в последних турах. Одна ничья или поражение может полностью изменить итоговые результаты команд в сезоне.
По мнению Адебайора, «Манчестер Сити» в последних турах может набрать особую скорость и вновь продемонстрировать привычку стремиться к чемпионству. В то же время, то, как «Арсенал» покажет себя под давлением и насколько безошибочно сыграет «Сити», станут основными факторами, определяющими судьбу чемпионства.
Таким образом, в текущей ситуации борьба за чемпионство в Премьер-лиге становится чрезвычайно интересной и напряжённой.