Angliyalik futbolchi jag‘ sohasidan jarohat olgan edi. Unga jag‘ning alveolyar o‘simtasida sinish aniqlangani sababli jarrohlik aralashuvi zarur bo‘ldi.
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi. Klub rasmiy saytining ma’lum qilishicha, operatsiya muvaffaqiyatli o‘tgan va futbolchi o‘zini yaxshi his qilmoqda.
Shifokorlar uni shifoxonadan javob berishgan. Hozirda Loftus-Chik tiklanish jarayonini boshlagan.
"Milan" vakillarining aytishicha, futbolchining to‘liq tiklanishi uchun taxminan sakkiz hafta vaqt talab etiladi. Ma’lumot uchun, Ruben Loftus-Chik 2025/2026 yilgi mavsumda "Milan" safida 27 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan va 1 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Loftus-Чик перенес операцию, находится в процессе восстановления
Полузащитник футбольного клуба "Милан" Рубен Лофтус-Чик недавно перенёс операцию. Об этом сообщил Zamin.uz.
Английский футболист получил травму в области челюсти. Ему потребовалось хирургическое вмешательство из-за перелома альвеолярного отростка челюсти.
Эту информацию сообщил сайт euro-football.ru. По данным официального сайта клуба, операция прошла успешно, и футболист чувствует себя хорошо.
Врачи выписали его из больницы. В настоящее время Лофтус-Чик начал процесс восстановления.
По словам представителей "Милана", для полного восстановления футболиста потребуется примерно восемь недель. Для справки, в сезоне 2025/2026 Рубен Лофтус-Чик провёл за "Милан" 27 официальных матчей, забил 3 гола и сделал 1 голевую передачу.