Shomurodov Turkiya chempionatida to‘purarlar ro‘yxatida yetakchi
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. 21-fevral holatiga ko‘ra, Shomurodov “gol+pas” tizimi bo‘yicha 20 ochko jamg‘argan.
U 16 ta gol va 4 ta golli uzatma amalga oshirgan bo‘lib, bu ko‘rsatkich bilan turnirning to‘purarlar ro‘yxatida yetakchilik qilmoqda. Eldor Shomurodovning natijalari hatto “Galatasaray” jamoasining yulduz futbolchilari bilan taqqoslaganda ham ancha yuqori.
Masalan, Mauro Ikardining barcha o‘yinlardagi gollari 13 tani tashkil etsa, Viktor Osimhen Turkiya chempionatida 9 ta gol urgan. Shu o‘rinda eslatib o‘tamiz, Eldor Shomurodov O‘zbekiston terma jamoasining ham asosiy hujumchilaridan biri bo‘lib, jamoa 2026 yilda Shimoliy Amerikada o‘tadigan jahon chempionatiga yo‘llanma olgan.

Шомуродов в списке лучших бомбардиров чемпионата Турции
Нападающий сборной Узбекистана Элдор Шомуродов выделяется как один из самых результативных футболистов в клубе «Истанбул Башакшехир», выступающем в чемпионате Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По состоянию на 21 февраля, Шомуродов набрал 20 очков по системе «гол+пас».
Он забил 16 голов и сделал 4 результативные передачи, что делает его лидером в списке бомбардиров турнира. Результаты Элдора Шомуродова значительно выше даже по сравнению со звёздами клуба «Галатасарай».
Например, все голы Мауро Икарди во всех матчах составляют 13, а Виктор Осимхен забил 9 голов в чемпионате Турции. В этом контексте стоит отметить, что Элдор Шомуродов является одним из основных нападающих сборной Узбекистана, которая получила путёвку на чемпионат мира 2026 года, который пройдёт в Северной Америке.