«Strasburg» – «Lion» o‘yinida tartibsizlik yuz berdi
Fransiya chempionatining 23-tur uchrashuvi davomida «Strasburg» jamoasi o‘z maydonida «Lion»ni 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yin «Stad de la Meno» stadionida o‘tkazildi va g‘alaba bilan yakunlanishiga qaramay, uchrashuv paytida tartibsizliklar yuzaga keldi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda.
L’Equipe nashriga ko‘ra, mojaro tribunada ultrao‘ng shiorlar yozilgan bannerlar sabab boshlangan. Ushbu bannerlarni stadionga olib kirgan shaxslar orasida oldin fransuz hukumati tomonidan tarqatib yuborilgan Offenders xuliganlar guruhi a’zolari ham bo‘lgan.
Bannerlar styuardlar tomonidan tezda olib tashlanganiga qaramay, tribunada vaziyat yanada keskinlashdi. Chunki UB90 deb nomlanuvchi guruh vakillari bunday mazmundagi plakatlarga qarshi chiqib, bannerlar egalari bilan to‘qnashuvga kirishgan.

«Страсбург» – «Лион» в матче произошли беспорядки
В ходе 23-го тура чемпионата Франции команда «Страсбург» на своем поле обыграла «Лион» со счетом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч прошел на стадионе «Стад де ла Мено» и, несмотря на победу, во время встречи произошли беспорядки. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По информации издания L’Equipe, конфликт начался на трибуне из-за баннеров с лозунгами ультраправых. Среди лиц, которые пронесли эти баннеры на стадион, были члены группировки хулиган Offenders, ранее распущенной французскими властями.
Несмотря на то, что стюарды быстро убрали баннеры, ситуация на трибуне обострилась. Представители группы UB90 выступили против таких плакатов и вступили в столкновение с владельцами баннеров.
Записи с камер наблюдения на месте происшествия были переданы соответствующим правоохранительным органам. В настоящее время проводится расследование.