Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyodning "Al-Nasr" jamoasi chorshanba kuni Osiyo Chempionlar Ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik hujumchining tez orada maydonga qaytishi kutilayotgan edi, biroq bu safar ham u tarkib ro‘yxatiga kiritilmadi. Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, bunday qaror jamoaning tig‘iz o‘yinlar jadvali sababli qabul qilingan.
U shunday dedi: "Biz Ronaldu va bir qator asosiy tarkib futbolchilariga dam berishga qaror qildik. Oldinda "Al-Fateh"ga qarshi muhim uchrashuv bor." Shuningdek, murabbiy Krishtianu Ronalduning Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan o‘yinlarda vaqti-vaqti bilan maydonga tushmasligi avval ham kuzatilganini ta’kidladi.
Saudiya Pro-ligasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘yini shanba, 14-fevral kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш заявил, что Криштиану Роналду не выйдет на поле в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Команда "Аль-Наср" из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов Азии против туркменского клуба "Аркадаг".
Ожидалось, что португальский нападающий скоро вернется на поле, однако и на этот раз он не был включен в заявку. По словам Жорже Жезуша, такое решение было принято из-за плотного графика матчей команды.
Он сказал: "Мы решили дать отдых Роналду и ряду основных игроков состава. Впереди важная встреча с "Аль-Фатехом"." Также тренер отметил, что ранее уже наблюдалось, что Криштиану Роналду иногда не выходит на поле в матчах за пределами Саудовской Аравии.