Filimonov: Safonovning mahorati tasodif emas
Rossiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Aleksandr Filimonov Matvey Safonovning PSJ tarkibidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Filimonovning ta’kidlashicha, Safonovning ketma-ket to‘rtta penaltini qaytarishi oddiy bir tasodif yoki tomosha emas.
U bu holatni muxlislar tomonidan yaratiladigan shou bilan adashtirmaslik kerakligini aytib, buni darvozabonning haqiqiy mahorati sifatida baholadi. Hozirda Safonov Fransiyaning PSJ klubida asosiy darvozabon sifatidagi o‘rnini tobora mustahkamlab bormoqda.
U joriy mavsumda Chempionlar ligasida uchta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol o‘tkazdi va bir uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘ldi. Bundan tashqari, Safonov Liga 1 doirasida olti uchrashuvda qatnashib, olti gol o‘tkazib yubordi.
Shuningdek, u uchta o‘yinda darvozasini "quruq" saqlashga erishdi. Bu natijalar uning klubdagi mavqeini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Филимонов: Мастерство Сафонова не случайно
Бывший вратарь сборной России Александр Филимонов высказал своё мнение о выступлениях Матвея Сафонова в составе ПСЖ. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Филимонова, подряд отразить четыре пенальти — это не просто случайность или шоу для зрителей.
Он отметил, что не стоит путать эту ситуацию с шоу, создаваемым болельщиками, а следует оценивать это как настоящее мастерство вратаря. В настоящее время Сафонов всё больше укрепляет своё место основного вратаря в клубе ПСЖ из Франции.
В этом сезоне он сыграл в трёх матчах Лиги чемпионов, пропустил три гола и в одном матче сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности. Кроме того, Сафонов принял участие в шести матчах Лиги 1, пропустив шесть голов.
Также он сумел сохранить свои ворота «сухими» в трёх играх. Эти результаты имеют важное значение для укрепления его позиции в клубе.