Mourinyu matbuotdan chetda,
Portugaliya matbuoti bu holatni "yana bir sukut" sifatida baholamoqda. Ma’lum bo‘lishicha, Mourinyu joriy mavsumda matbuot anjumanlarini o‘tkazib yuborgan holatlar soni 10 taga yetgan.
Klub matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, bu safar jurnalistlar savollariga Mourinyuning yordamchisi Joau Tralyau javob beradi. "Benfika" uchun vaziyat o‘ta murakkab.
Birinchi o‘yinda portugaliyaliklar 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lishgan va Mourinyu hakam bilan bahslashgani uchun qizil kartochka olib, javob bahsida zaxira o‘rindig‘ida bo‘lish imkoniyatidan mahrum bo‘lgan. Shunday qilib, murabbiy jamoani maydondan boshqarish huquqiga ega emas.
Bundan tashqari, "Benfika"ning hujum chizig‘i ham zarba olgan. UYEFA Vinisius Junior bilan bog‘liq mojaro sababli jamoa hujumchisi Djanluka Prestiannini javob o‘yinida ishtirok etishdan chetlatdi.
Bu qaror jamoaning hujumdagi imkoniyatlarini sezilarli darajada kamaytirishi mumkin. Endilikda asosiy savol shuki, Mourinyuning sukuti va maydon chetida yo‘qligi, shuningdek, Prestiannisiz qolgan "Benfika" Madridda qanday natijaga erishadi?
Chorshanba kuni "Santyago Bernabeu" stadionida haqiqiy kurash kutilmoqda. Ushbu bahsda har bir detal, hatto matbuot anjumaniga chiqmaslik ham, psixologik muhitga ta’sir o‘tkazishi mumkin.

Моуринью вне поля зрения прессы, "Бенфика" в сложном положении
Главный тренер лиссабонского клуба "Бенфика" Жозе Моуринью отказался выходить на встречу с журналистами перед ответным матчем Лиги чемпионов против "Реала Мадрид". Об этом сообщает Zamin.uz.
Португальская пресса оценивает эту ситуацию как "еще одно молчание". Известно, что в этом сезоне Моуринью пропустил уже 10 пресс-конференций.
По информации пресс-службы клуба, на этот раз на вопросы журналистов ответит помощник Моуринью Жоау Траляу. Ситуация для "Бенфики" крайне сложная.
В первом матче португальцы проиграли со счетом 0:1, а Моуринью получил красную карточку за спор с арбитром и лишился возможности находиться на скамейке запасных в ответном матче. Таким образом, тренер не имеет права руководить командой с поля.
Кроме того, линия атаки "Бенфики" также получила удар. УЕФА отстранил нападающего команды Джанлуку Престианни от участия в ответном матче из-за инцидента, связанного с Винисиусом Жуниором.
Это решение может значительно снизить атакующие возможности команды. Теперь главный вопрос в том, какого результата добьется "Бенфика" в Мадриде без Моуринью и без Престианни?
В среду на стадионе "Сантьяго Бернабеу" ожидается настоящая борьба. В этой встрече каждая деталь, даже отказ выходить на пресс-конференцию, может повлиять на психологическую атмосферу.