Manuel Noyer jarohatdan so‘ng mashg‘ulotga qaytdi
Fevral oyining o‘rtalarida "Bavariya" futbol klubining tajribali darvozaboni Manuel Noyer jarohat olgan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dastlab uning jarohati tufayli taxminan uch hafta davomida maydonga tusha olmasligi aytilgan edi. Biroq so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, uning tiklanish jarayoni kutilganidan tezroq kechmoqda.
Bu haqda "Euro-football.ru" nashri xabar berdi. "Bild" nashri bergan ma’lumotga ko‘ra, Manuel Noyer dushanba kuni maydonda darvozabonlar murabbiyi va reabilitatsiya bo‘yicha mutaxassis bilan birga mashg‘ulot o‘tkazgan.
U hali murakkab mashqlarni bajarmagan bo‘lsa-da, to‘p bilan ishlashni boshlagani uning sog‘lig‘i yaxshilanayotganidan darak bermoqda. Germaniya futbol jamoatchiligi orasida Noyerning Dortmundning "Borussiya" klubiga qarshi o‘yinda maydonga qaytishi ehtimoli muhokama qilinmoqda.
Mazkur uchrashuv 28 fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Hozirda "Bavariya" Germaniya Bundesligasida birinchi o‘rinda bormoqda.
Ikkinchi o‘rindagi Dortmundning "Borussiya" jamoasi esa ulardan 8 ochko ortda qolmoqda. Manuel Noyerning qaytishi "Bavariya" uchun muhim bo‘lishi mumkin, chunki tajribali darvozabon jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.

Мануэль Нойер вернулся к тренировкам после травмы
В середине февраля опытный вратарь футбольного клуба «Бавария» Мануэль Нойер получил травму. Об этом сообщил Zamin.uz.
Изначально сообщалось, что из-за травмы он не сможет выходить на поле примерно три недели. Однако, согласно последним данным, процесс его восстановления идет быстрее, чем ожидалось.
Об этом сообщает издание «Euro-football.ru». По информации издания «Bild», в понедельник Мануэль Нойер провел тренировку на поле вместе с тренером вратарей и специалистом по реабилитации.
Хотя он еще не выполнял сложные упражнения, начало работы с мячом свидетельствует о улучшении его здоровья. В немецком футбольном сообществе обсуждается возможность возвращения Нойера на поле в матче против дортмундской «Боруссии».
Эта встреча запланирована на субботу, 28 февраля. В настоящее время «Бавария» занимает первое место в Бундеслиге Германии.
Команда дортмундской «Боруссии», занимающая второе место, отстает от них на 8 очков. Возвращение Мануэля Нойера может быть важным для «Баварии», так как опытный вратарь является одним из ключевых игроков команды.