Fransiya chempionatining 23-tur o‘yinida «Strasbur» jamoasi «Lion»ni 3:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv «Stad de la Meno» stadionida o‘tkazilgan bo‘lib, o‘yin davomida ba’zi tartibsizliklar yuzaga keldi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Hodisa ayrim shaxslarning hukumat tomonidan sentabr oyida tarqatilgan Offenders xuligan guruhi sobiq a’zolari bilan bog‘liq bo‘lib, ular stadionda o‘ta o‘ng qarashlarni targ‘ib qiluvchi shiorlar yozilgan bannerlarni yoygani sababli yuzaga kelgan. Stadion xavfsizlik xodimlari mazkur bannerlarni tezda olib tashlashga muvaffaq bo‘lishgan, ammo bu kelishmovchilikni to‘xtatishga yetarli bo‘lmadi.
UB90 guruhi vakillari bunday mazmundagi bannerlarning stadionga kiritilishiga qarshi chiqqan holda, tartibsizliklarni keltirib chiqargan shaxslar bilan janjallashib qolgan. Ushbu voqea stadion kuzatuv kameralariga qayd etilgan bo‘lib, yozuvlar tegishli idoralarga topshirilgan.
Hozirda holat yuzasidan tekshiruv ishlari davom etmoqda. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, voqea natijasida hech kim jabr ko‘rmagan.

Беспорядки на матче «Страсбур» – «Лион»
В 23-м туре чемпионата Франции команда «Страсбур» одержала победу над «Лионом» со счётом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч прошёл на стадионе «Стад де ла Мено», во время игры произошли некоторые беспорядки. Об этом сообщает euro-football.ru.
Инцидент связан с некоторыми лицами, которые, по данным правительства, в сентябре распространяли баннеры с лозунгами, пропагандирующими крайне правые взгляды, и которые являются бывшими членами хулиганской группы Offenders. Служба безопасности стадиона быстро сняла эти баннеры, однако это не смогло предотвратить конфликт.
Представители группы UB90 выступили против проникновения таких баннеров на стадион и вступили в столкновение с лицами, вызвавшими беспорядки. Событие было зафиксировано камерами видеонаблюдения стадиона, записи переданы в соответствующие органы.
В настоящее время проводится расследование инцидента. По предварительной информации, в результате происшествия никто не пострадал.