Lennart Karl: "Muvaffaqiyatlarim mehnat samarasidir"
Myunxenning "Bavariya" klubi safida o‘ynayotgan 18 yoshli futbolchi Lennart Karl o‘z faoliyatining boshidagi tez yuksalish uni hayratga solmaganini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Yosh yarimhimoyachi joriy mavsumda Bundesliganing yetakchi jamoasi tarkibida muntazam maydonga tushmoqda.
U yaqinda, ya’ni 22 fevral kuni 18 yoshga to‘ldi. Karlning so‘zlariga ko‘ra, u ba’zan o‘zining muvaffaqiyatlariga hayron qolgan, ammo doim bunga erishish uchun yetarlicha kuch va mehnat qilganini bilgan.
“Men doim tinmay ishladim va o‘z ustimda ishlashni davom ettiraman. Hozir juda xursandman, lekin hali oldinda ko‘p maqsadlarim bor.
Kelgusida ko‘proq gol urishni, assistlar berishni va boshqa jihatlarda ham o‘z o‘yinimni yaxshilashni istayman”, — deydi Karl Kicker nashriga bergan intervyusida. Shu bilan birga, 28 fevral, shanba kuni "Bavariya" Bundesligada o‘zining asosiy raqibi — Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi muhim o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Леннарт Карл: "Мои успехи — результат труда"
18-летний футболист, выступающий за клуб "Бавария" из Мюнхена, Леннарт Карл отметил, что его стремительный взлёт в начале карьеры не удивил его. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Молодой полузащитник регулярно выходит на поле в составе ведущей команды Бундеслиги в этом сезоне.
Недавно, 22 февраля, ему исполнилось 18 лет. По словам Карла, он иногда удивлялся своим успехам, но всегда знал, что для их достижения приложил достаточно сил и труда.
«Я всегда усердно работал и продолжаю работать над собой. Сейчас я очень рад, но впереди у меня ещё много целей.
В будущем я хочу забивать больше голов, делать больше результативных передач и улучшать свою игру в других аспектах», — говорит Карл в интервью изданию Kicker. В то же время, в субботу, 28 февраля, "Бавария" планирует провести важный матч в Бундеслиге против своего главного соперника — дортмундской "Боруссии".