Shanxay Shenhxua klubi Osiyo Chempionlar ligasi guruh bosqichida muvaffaqiyatsizlikka uchradi va pley-off bosqichiga yo‘llanma olish imkoniyatini boy berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa sakkizinchi turda Tailandning Buriram Yunayted klubiga qarshi o‘yin o‘tkazdi. Ushbu uchrashuv Shanxay Shenhxua uchun turnir bilan xayrlashishdan oldingi so‘nggi imkoniyat bo‘lishiga qaramay, ular bu imkoniyatdan foydalana olmadi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. O‘yin natijasida Buriram Yunayted 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Birinchi bo‘limning dastlabki daqiqalarida taylandlik futbolchilar raqib darvozasini ikki marta ishg‘ol qilishga muvaffaq bo‘ldi. 11-daqiqada Gud Kertis, 22-daqiqada esa Suphanat Mueanta gol urib, jamoasini oldinga olib chiqdi.
Uchrashuv davomida Shanxay Shenhxua bir futbolchidan mahrum bo‘lib, bu holat o‘yinning intrigasini deyarli yo‘qqa chiqardi. Eslatib o‘tamiz, Leonid Slutskij 2027 yil oxirigacha Shanxay Shenhxua jamoasida bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritishi belgilangan.

Клуб Шанхай Шеньхуа потерпел неудачу на групповом этапе Лиги чемпионов Азии и упустил возможность пройти в плей-офф. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда провела матч восьмого тура против тайского клуба Бурирам Юнайтед. Несмотря на то, что эта встреча была последним шансом для Шанхай Шеньхуа попрощаться с турниром, они не смогли им воспользоваться.
Об этом сообщает euro-football.ru. По итогам матча Бурирам Юнайтед одержал победу со счётом 2:0.
В первые минуты первого тайма тайские футболисты дважды поразили ворота соперника. На 11-й минуте гол забил Гуд Кертис, а на 22-й минуте — Супханат Муэнта, выведя свою команду вперёд.
В ходе встречи Шанхай Шеньхуа остался в меньшинстве, что практически лишило игру интриги. Напомним, что Леонид Слуцкий назначен главным тренером Шанхай Шеньхуа до конца 2027 года.