Dele Alli o‘zining sobiq jamoasi "Tottenhem"ni sog‘inib, Londondagi stadionga tashrif buyurdi va "Arsenal"ga qarshi o‘tkazilgan derbi uchrashuvini tomosha qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq, o‘yin Alli uchun kutilganidek bo‘lmadi. "Tottenhem" o‘z uyida 1:4 hisobida mag‘lubiyatga uchradi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Uchrashuvdan so‘ng Dele Alli o‘z muxlislari bilan muloqot qilib, tez orada maydonga qaytishini ma’lum qildi.
U shunday dedi: "Maydonga qaytishni juda xohlayapman. Bu tez orada sodir bo‘lishi kerak.
Oxirgi marta uchrashganimizdan beri ko‘p voqealar yuz berdi. Ammo men qaytdim va yana bir bor aytmoqchiman: siz mening oilamsiz." Hozirda Dele Allining yoshi 29 da.

Деле Алли: "Очень хочу вернуться на поле"
Деле Алли скучает по своей бывшей команде "Тоттенхэм", посетил стадион в Лондоне и посмотрел дерби против "Арсенала". Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако матч для Алли сложился не так, как ожидалось. "Тоттенхэм" потерпел домашнее поражение со счётом 1:4.
Об этом сообщает euro-football.ru. После встречи Деле Алли пообщался со своими болельщиками и сообщил, что скоро вернётся на поле.
Он сказал: "Очень хочу вернуться на поле. Это должно произойти в ближайшее время.
С тех пор, как мы в последний раз встречались, произошло много событий. Но я вернулся и хочу ещё раз сказать: вы моя семья." Сейчас Деле Алли 29 лет.