Fransiya chempionatining 23-turida «Strasbur» jamoasi o‘z uyida «Lion»ni 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yin davomida «Stad de la Meno» stadionida tartibsizliklar yuzaga keldi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mojaroga tribunalarda ultrao‘ng shiorlar yozilgan bannerlarning paydo bo‘lgani sabab bo‘lgan. Ushbu bannerlarni mustaqil shaxslar guruhi yoygani, ular orasida ilgari fransuz hukumati tomonidan tarqatib yuborilgan Offenders xuliganlar guruhi sobiq a’zolari ham borligi aytilmoqda.
Styuardlar bannerlarni tezda olib tashlashga muvaffaq bo‘lishgan, biroq bu harakat mojaroni to‘xtata olmadi. UB90 guruhi vakillari bunday chaqiriqlarga qarshi chiqib, tartibsizlikka sabab bo‘lgan shaxslar bilan to‘qnash kelgan.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, stadiondagi kuzatuv kameralaridagi yozuvlar tegishli idoralarga taqdim etilgan va holat bo‘yicha surishtiruv ishlari olib borilmoqda. Yaxshiyamki, ushbu hodisa oqibatida hech kim jarohat olmagan.

В матче «Страсбур» – «Лион» произошли беспорядки
В 23-м туре чемпионата Франции команда «Страсбур» на своем поле обыграла «Лион» со счетом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время этого матча на стадионе «Стад де ла Мено» произошли беспорядки. Об этом сообщает euro-football.ru.
Причиной конфликта стало появление на трибунах баннеров с ультраправыми лозунгами. Сообщается, что эти баннеры распространяла независимая группа лиц, среди которых есть бывшие члены хулиганской группировки Offenders, ранее распущенной французским правительством.
Стюарды успели быстро снять баннеры, однако это не остановило конфликт. Представители группы UB90 выступили против таких призывов и столкнулись с лицами, вызвавшими беспорядки.
По официальным данным, записи с камер наблюдения на стадионе были переданы в соответствующие органы, ведется расследование инцидента. К счастью, в результате этого происшествия никто не пострадал.