Pedri va Torres: "Mbappeni "Barselona"da ko‘rishni xohlaymiz"
"Barselona" futbol klubi yulduzlari Pedri va Ferran Torres mashhur El Hormiguero shousida ishtirok etib, muxlislar tomonidan berilgan qiziqarli savollardan biriga javob berishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ulardan, "Agar imkoniyat bo‘lsa, "Real Madrid" tarkibidan qaysi futbolchini "Barselona"ga olib kelishni xohlaysiz?" deb so‘rashdi. Bu savolga futbolchilar bir ovozdan javob berishdi.
Pedri, bir oz o‘ylab, "Kilian Mbappe", dedi. Ferran Torres esa uning fikrini qo‘llab-quvvatlab, "Ha, Mbappe", deya javob berdi.
Ularning bu tanlovi bejiz emas. Mbappe hozirgi mavsumda "Real Madrid" tarkibida ajoyib o‘yin namoyish etmoqda.
U 33 ta uchrashuvda maydonga tushib, 38 ta gol urgan va 6 ta golli uzatma bergan. Bu ko‘rsatkichlar har qanday jamoa uchun katta yutuq hisoblanadi.
Ayni damda La Liga chempionligi uchun kurash juda keskin davom etmoqda. "Barselona" turnir jadvalida yetakchilik qilayotgan bo‘lsa, "Real Madrid" atigi bir ochko farq bilan ortdan kelmoqda.
Demak, El Clasico ruhi nafaqat maydonda, balki intervyularda ham sezilmoqda. Pedri va Torresning javoblari shuni ko‘rsatadiki, raqib jamoaning eng kuchli futbolchisi ham o‘z jamoasi uchun muhim bo‘lishi mumkin.
Kilian Mbappe kabi futbolchi esa bunday kurashlarda hal qiluvchi rol o‘ynashi shubhasiz. Shu sababdan, bu savol va javoblar La Liga muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Педри и Торрес: "Мы хотим видеть Мбаппе в «Барселоне»"
Звезды футбольного клуба "Барселона" Педри и Ферран Торрес приняли участие в популярном шоу El Hormiguero и ответили на интересный вопрос от болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Их спросили: "Если бы была возможность, какого футболиста из "Реал Мадрида" вы хотели бы привести в "Барселону"?" Футболисты единогласно ответили на этот вопрос.
Педри, немного подумав, сказал: "Килиан Мбаппе". Ферран Торрес поддержал его мнение, ответив: "Да, Мбаппе".
Их выбор не случаен. Мбаппе в текущем сезоне демонстрирует великолепную игру в составе "Реал Мадрида".
Он провел 33 матча, забил 38 голов и отдал 6 результативных передач. Эти показатели являются большим достижением для любой команды.
В данный момент борьба за чемпионство в Ла Лиге идет очень напряженно. "Барселона" лидирует в турнирной таблице, а "Реал Мадрид" отстает всего на одно очко.
Таким образом, дух Эль Класико ощущается не только на поле, но и в интервью. Ответы Педри и Торреса показывают, что даже сильнейший игрок соперника может быть важен для своей команды.
Футболист такого уровня, как Килиан Мбаппе, без сомнения играет решающую роль в таких противостояниях. По этой причине этот вопрос и ответы вызвали большой интерес среди поклонников Ла Лиги.