FIFA Meksikadagi vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda
Meksikada kuzatilayotgan tartibsizliklar sababli FIFA ushbu vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Chunki 2026 yilgi futbol bo‘yicha jahon chempionati yaqinlashmoqda va bu yirik sport tadbirini AQSh, Kanada hamda Meksika birgalikda qabul qilishi rejalashtirilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Ommaviy axborot vositalari tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, FIFA Meksikaning mezbonlik maqomi xavf ostida qolishi mumkinligi haqidagi ssenariylarni ham istisno qilmayapti. Bunday xabarlar sport jamoatchiligi orasida turli munozaralarga sabab bo‘lmoqda.
Shu munosabat bilan Meksika prezidenti Klaudiya Sheynbaum Pardo rasmiy bayonot berdi. U o‘z nutqida jahon chempionatining Meksikada o‘tkazilishi borasida hech qanday xavf yo‘qligini ta’kidladi.
Prezidentning so‘zlariga ko‘ra, musobaqalar dastlabki reja asosida o‘tadi va bu borada barcha zarur kafolatlar taqdim etilgan. Ma’lumki, hozirgi amaldagi jahon chempioni Argentina terma jamoasidir.
Shu sababli 2026 yilgi chempionat futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Meksika hukumati esa ushbu muhim tadbirni muvaffaqiyatli o‘tkazish uchun barcha sa’y-harakatlarni amalga oshirishga tayyorligini bildirmoqda.

FIFA внимательно следит за ситуацией в Мексике
Из-за беспорядков, наблюдаемых в Мексике, FIFA внимательно следит за этой ситуацией. Об этом сообщает Zamin.uz.
Потому что приближается чемпионат мира по футболу 2026 года, и это крупное спортивное мероприятие планируется провести совместно в США, Канаде и Мексике. Об этом сообщает euro-football.ru.
Согласно информации, распространённой средствами массовой информации, FIFA не исключает сценарии, при которых статус Мексики как хозяйки может оказаться под угрозой. Такие сообщения вызывают различные дискуссии среди спортивного сообщества.
В связи с этим президент Мексики Клаудия Шейнбаум Пардо сделала официальное заявление. В своей речи она подчеркнула, что нет никакой угрозы проведению чемпионата мира в Мексике.
По словам президента, соревнования пройдут согласно первоначальному плану, и все необходимые гарантии предоставлены. Известно, что действующим чемпионом мира является сборная Аргентины.
Поэтому чемпионат 2026 года вызывает большой интерес среди футбольных болельщиков. Правительство Мексики заявляет о готовности приложить все усилия для успешного проведения этого важного мероприятия.