Fransiya chempionati doirasidagi 23-tur o‘yinida «Strasbur» jamoasi o‘z maydonida «Lion»ni 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv davomida «Stad de la Meno» stadionida tartibsizliklar yuzaga keldi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Ma’lum bo‘lishicha, mojaroga tribunada o‘ng radikal mazmundagi shiorlar yozilgan bannerlarning paydo bo‘lishi sabab bo‘lgan. Ushbu bannerlarni bir guruh shaxslar, jumladan, ilgari Fransiya hukumati tomonidan tarqatib yuborilgan Offenders tashkilotining sobiq a’zolari yoygani aytilmoqda.
O‘zlarini «mustaqil» deb atagan bu shaxslarning harakati stadionda keskinlikka olib kelgan. Stadion xavfsizlik xodimlari bannerlarni tezda olib tashlashga harakat qilgan bo‘lsa-da, vaziyat yanada chigallashgan.
UB90 nomli muxlislar guruhi bu kabi mazmundagi bannerlarning paydo bo‘lishiga qarshi chiqib, tartibsizlikni keltirib chiqargan shaxslar bilan to‘qnashgan. Hozirgi vaqtda stadion kuzatuv kameralaridan olingan yozuvlar huquq-tartibot idoralariga topshirilgan.

«Страсбур» – «Лион» матчында беспорядки
В матче 23-го тура чемпионата Франции команда «Страсбур» на своем поле обыграла «Лион» со счетом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время этой встречи на стадионе «Стад де ла Мено» произошли беспорядки. Об этом сообщает euro-football.ru.
Как стало известно, конфликт вызвало появление на трибуне баннеров с правыми радикальными лозунгами. Сообщается, что эти баннеры распространяла группа лиц, в том числе бывшие члены организации Offenders, ранее запрещенной правительством Франции.
Действия этих лиц, называющих себя «независимыми», привели к напряженности на стадионе. Несмотря на попытки сотрудников безопасности быстро снять баннеры, ситуация усугубилась.
Фанатская группа UB90 выступила против появления подобных баннеров и столкнулась с лицами, вызвавшими беспорядки. В настоящее время записи с камер наблюдения стадиона переданы правоохранительным органам.
По данному инциденту проводится расследование. По предварительной информации, в результате происшествия никто не пострадал.