Safonov PSJda asosiy darvozabonlikka da’vogar bo‘lmoqda
Rossiyalik taniqli murabbiy Yuriy Syomin PSJ darvozaboni Matvey Safonov haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Safonov so‘nggi uchrashuvlarda fransuz klubining asosiy tarkibida tobora ko‘proq o‘rin egallamoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Syominning ta’kidlashicha, Safonov PSJda asosiy tarkib uchun kurashda o‘zining mehnatsevarligi bilan ajralib turmoqda. Murabbiy darvozabon uchun ruhiy barqarorlik va o‘z kuchiga bo‘lgan ishonch hal qiluvchi ahamiyatga ega ekanini qayd etdi.
U Safonovda ushbu sifatlar mavjudligini alohida ta’kidladi. Joriy mavsumda Safonov PSJ jamoasiga FIFA Qit’alararo kubogini qo‘lga kiritishda muhim hissa qo‘shdi.
U braziliyalik “Flamengo” klubiga qarshi o‘yindan keyingi penaltilar seriyasida 4 ta zarbani qaytarib, jamoasining g‘alabasini ta’minlashda muhim rol o‘ynadi. Bu muvaffaqiyat uning professional darajadagi salohiyatini yana bir bor tasdiqladi.

Сафонов претендует на основного вратаря в ПСЖ
Известный российский тренер Юрий Сёмин высказал своё мнение о вратаре ПСЖ Матвее Сафонове. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, Сафонов в последних матчах всё чаще занимает место в основном составе французского клуба. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Сёмина, Сафонов выделяется своей трудолюбивостью в борьбе за место в основном составе ПСЖ. Тренер отметил, что для вратаря решающее значение имеют психологическая устойчивость и уверенность в своих силах.
Он особо подчеркнул, что у Сафонова есть эти качества. В текущем сезоне Сафонов внёс важный вклад в завоевание ПСЖ Межконтинентального кубка FIFA.
В серии пенальти после матча с бразильским клубом «Фламенго» он отразил 4 удара, сыграв важную роль в обеспечении победы своей команды. Этот успех ещё раз подтвердил его профессиональный потенциал.