"Al-Nasr" jamoasi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronalduning yaqinlashib kelayotgan o‘yinni nega o‘tkazib yuborishini tushuntirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar tarqatdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni Osiyo Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik hujumchining tez orada jamoaga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, bu safar ham u tarkibdan joy olmaydi. Murabbiy Jorje Jezushning aytishicha, jamoa murabbiylar shtabi tig‘iz uchrashuvlar jadvalini hisobga olib, Ronaldu va asosiy tarkibdagi boshqa bir qancha futbolchilarga dam berishga qaror qilgan.
Buning sababi — oldinda Saudiya chempionatining muhim uchrashuvi, ya’ni "Al-Fateh"ga qarshi bahs turganidir. "Al Nassr Zone" manbasi murabbiyning so‘zlarini keltirgan: "Ronalduning dam olishi yangilik emas.
Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tkaziladigan ba’zi o‘yinlarda uning maydonga tushmasligi birinchi marta kuzatilayotgani yo‘q", — deydi Jezush. Saudiya Pro-ligasida "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 14-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил, почему Криштиану Роналду пропустит предстоящий матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил портал *euro-football.ru*. Клуб из Эр-Рияда в среду проведёт матч в рамках Лиги чемпионов Азии против команды "Аркадаг".
Хотя ожидается, что португальский нападающий вскоре вернётся в команду, на этот раз он также не попадёт в состав. По словам тренера Жорже Жезуша, тренерский штаб команды, учитывая плотный график матчей, решил дать отдых Роналду и нескольким другим ключевым игрокам основного состава.
Причина — важный матч чемпионата Саудовской Аравии против "Аль-Фатех", который предстоит впереди. Источник "Al Nassr Zone" приводит слова тренера: "Отдых Роналду — это не новость.
Это не первый раз, когда он не выходит на поле в некоторых матчах за пределами Саудовской Аравии", — говорит Жезуш. Матч между командами "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" в Саудовской Про-лиге запланирован на субботу, 14 февраля.