Neymar Braziliya terma jamoasi yig‘inidan chetda qoldi
Braziliya milliy futbol jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymar bo‘yicha muhim qarorga keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
ESPN Braziliya bo‘limining xabar berishicha, mutaxassis "Santos" hujumchisini mart oyida bo‘lib o‘tadigan yig‘inga chaqirmaslikka qaror qilgan. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Mazkur qaror Neymarning joriy yil yozida bo‘lib o‘tadigan Jahon chempionatida qatnashish imkoniyatini sezilarli darajada kamaytirib yuborishi mumkin. Qayd etilishicha, Braziliya terma jamoasi keyingi yig‘inni to‘g‘ridan-to‘g‘ri mundial oldidan o‘tkazadi.
Avvalroq, ommaviy axborot vositalarida 34 yoshli Neymar Jahon chempionatida ishtirok etishni o‘zining asosiy maqsadi sifatida ko‘rayotgani haqida ko‘plab xabarlar tarqalgan edi. U mazkur musobaqada qatnashishni eng katta motivatsiyasi deb bilishini bir necha bor ta’kidlagan.
Mart oyida Braziliya terma jamoasi Fransiya va Xorvatiya terma jamoalariga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazishi rejalashtirilgan. Neymar esa ushbu o‘yinlarda jamoaga qo‘shilmaydi.

Неймар пропустил сборы сборной Бразилии
Главный тренер национальной сборной Бразилии Карло Анчелотти принял важное решение по Неймару. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации бразильского отделения ESPN, специалист решил не вызывать нападающего "Сантоса" на сбор, который пройдет в марте. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Это решение может значительно снизить шансы Неймара на участие в Чемпионате мира, который состоится этим летом. Отмечается, что следующий сбор сборной Бразилии пройдет непосредственно перед мундиалем.
Ранее в СМИ широко распространялась информация о том, что 34-летний Неймар рассматривает участие в Чемпионате мира как свою главную цель. Он неоднократно подчеркивал, что это соревнование является его главной мотивацией.
В марте сборная Бразилии планирует провести товарищеские матчи против сборных Франции и Хорватии. Неймар в этих играх в команду не присоединится.