Ma’lumki, ushbu uchrashuv fevral oyining oxirgi kunida bo‘lib o‘tadi. Shu haftada, aniqrog‘i seshanba kuni, nemis mutaxassisi o‘zining 61 yoshini nishonlaydi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Flikning tug‘ilgan kuni munosabati bilan “Bavariya” klubi ijtimoiy tarmoqlarda unga samimiy tabrik yo‘lladi.
Myunxen klubi o‘z tabrigida “Tug‘ilgan kuning bilan, Xansi” deya yozib qoldirdi. Eslatib o‘tamiz, Hans-Diter Flik 2019–2021 yillarda “Bavariya” bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritgan.
Ushbu davr mobaynida jamoa ulkan yutuqlarga erishgan. Xususan, ikki marta Bundesliga chempionligini qo‘lga kiritish bilan birga, Chempionlar ligasi, Germaniya kubogi, Germaniya superkubogi, UYeFA superkubogi va Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati kabi nufuzli musobaqalarda ham g‘olib chiqqan.
Flikning bugungi faoliyati va tajribasi “Barselona”ning kelgusidagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shu bilan birga, yaqinlashib kelayotgan “Barselona” — “Vilyarreal” uchrashuvi ham futbol ixlosmandlari e’tiborida bo‘ladi.

Hans-Diter Flik готовит «Барселону» к матчу с «Вильярреалом»
Ганс-Дитер Флик в настоящее время готовит команду «Барселона» к матчу Ла Лиги Испании против «Вильярреала». Об этом сообщает Zamin.uz.
Известно, что этот матч состоится в последний день февраля. На этой неделе, точнее во вторник, немецкий специалист отметит свой 61-й день рождения.
Об этом сообщает euro-football.ru. В честь дня рождения Флика клуб «Бавария» направил ему искренние поздравления в социальных сетях.
Клуб из Мюнхена в своем поздравлении написал: «С днем рождения, Ханси». Напомним, что Ганс-Дитер Флик работал главным тренером «Баварии» в 2019–2021 годах.
За этот период команда добилась больших успехов. В частности, дважды становилась чемпионом Бундеслиги, а также выигрывала такие престижные турниры, как Лига чемпионов, Кубок Германии, Суперкубок Германии, Суперкубок УЕФА и Клубный чемпионат мира.
Сегодняшняя деятельность и опыт Флика ожидается положительно повлиять на будущие результаты «Барселоны». Кроме того, приближающийся матч «Барселона» — «Вильярреал» также привлечет внимание футбольных болельщиков.