Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymar bilan bog‘liq muhim qarorga keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
ESPN’ning Braziliyadagi manbasiga ko‘ra, tajribali mutaxassis “Santos” klubi hujumchisini mart oyidagi yig‘inga jalb qilmaslikka qaror qilgan. Bu haqda euro-football.ru nashri xabar bermoqda.
Mazkur qaror Neymarning yoz oyida bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida ishtirok etish imkoniyatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Braziliya terma jamoasining keyingi yig‘ini jahon chempionatidan oldin o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Bu esa futbolchining milliy jamoa safida ko‘proq o‘yin o‘tkazish imkoniyatini keskin kamaytiradi. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Neymar jahon chempionatida ishtirok etishni o‘zining asosiy maqsadi sifatida belgilagani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
34 yoshli futbolchi uchun bu musobaqada qatnashish katta motivatsiya ekanligi ta’kidlangan. Mart oyida Braziliya terma jamoasi o‘rtoqlik uchrashuvlarida Fransiya va Xorvatiya terma jamoalariga qarshi bahs olib borishi kutilmoqda.

Анчелотти не вызвал Неймара на сборы национальной команды
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти принял важное решение, касающееся Неймара. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации источника ESPN в Бразилии, опытный специалист решил не привлекать нападающего клуба «Сантос» на сбор в марте. Об этом сообщает издание euro-football.ru.
Это решение может негативно повлиять на шансы Неймара принять участие в чемпионате мира, который пройдет летом. Следующий сбор сборной Бразилии запланирован перед чемпионатом мира.
Это резко сократит возможности футболиста провести больше матчей за национальную команду. Ранее в СМИ появлялась информация о том, что Неймар поставил участие в чемпионате мира своей главной целью.
Отмечается, что для 34-летнего футболиста участие в этом турнире является большой мотивацией. В марте сборная Бразилии ожидает товарищеские матчи против сборных Франции и Хорватии.