Moskvaning CSKA jamoasida faoliyat yuritgan sobiq futbolchi Zoran Toshich Rossiya va Serbiya milliy terma jamoalari o‘rtasida yana bir o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazish g‘oyasiga munosabat bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Toshichning aytishicha, bunday o‘yinlarni nafaqat Rossiyada, balki Serbiya poytaxti Belgradda ham tashkil etish mumkin.
Unga ko‘ra, avvalgi o‘yinlar futbol muxlislari uchun iliq taassurot qoldirgan, shuning uchun imkoniyat bo‘lsa, bu tajribani yana takrorlash kerak. Sobiq futbolchi, shuningdek, Serbiya terma jamoasi 2026 yilda Shimoliy Amerikada bo‘lib o‘tadigan jahon chempionati saralash bosqichida kutilgan natijalarni ko‘rsata olmaganini ham ta’kidladi.
Ma’lumot o‘rnida aytib o‘tamiz, 2024 yilda Rossiya va Serbiya o‘zaro o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazgan edi. Moskvaning “VTB Arena” stadionida bo‘lib o‘tgan o‘sha bahsda Rossiya jamoasi Serbiyani 4:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratgan.
O‘yin davomida rossiyalik futbolchilar son jihatidan ustunlikka ega bo‘lib, deyarli butun bahsni nazorat qilgan edi.

Toshich хочет повторить матч Россия и Сербия
Бывший футболист московского ЦСКА Зоран Тошич высказался по поводу идеи проведения еще одного товарищеского матча между национальными сборными России и Сербии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Тошича, такие игры можно организовать не только в России, но и в столице Сербии Белграде.
По его мнению, предыдущие матчи оставили теплые впечатления у футбольных болельщиков, поэтому при возможности этот опыт стоит повторить. Бывший футболист также отметил, что сборная Сербии не смогла показать ожидаемых результатов в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года, который пройдет в Северной Америке.
Для справки, в 2024 году Россия и Сербия провели товарищеский матч. Встреча, прошедшая на стадионе «ВТБ Арена» в Москве, завершилась крупной победой российской команды со счетом 4:0 над Сербией.
В ходе игры российские футболисты имели численное преимущество и контролировали практически весь матч.