Uchrashuvlar kutilganidek qiziqarli va hayajonli voqealarga boy bo‘ldi. Ayniqsa, o‘tgan mavsum finalchisi “Inter”ning musobaqani tark etishi katta shov-shuvga sabab bo‘ldi.
Shu bilan birga, “Nyukasl” o‘z maydonida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatib, keyingi bosqichga yo‘l oldi. “Bayer” esa Germaniyada ehtiyotkor o‘yin bilan kerakli natijani qo‘lga kiritdi.
Milandagi o‘yinda “Inter” o‘z maydonida Norvegiyaning “Budyo-Glimt” klubini qabul qildi. O‘yin davomida italiyaliklar hisobni o‘zgartirishga harakat qildi.
Bastoni 76-daqiqada gol urib, jamoasiga umid baxsh etdi. Ammo bunga qadar mehmonlar Hauge va Evenning gollari bilan ustunlikni qo‘lga kiritgan edi.
Yakunda 1:2 hisobidagi mag‘lubiyat “Inter” uchun musobaqadan chiqish bilan yakunlandi. Bu o‘yinda “Budyo-Glimt” o‘zining intizomli, sovuqqon va yaxshi tayyorlangan jamoa ekanini yana bir bor isbotladi.
Germaniyada “Bayer” va “Olimpiakos” o‘rtasidagi o‘yin 0:0 hisobida yakunlandi. Uchrashuvda gol bo‘lmasa-da, “Bayer” dastlabki o‘yindagi 2:0 hisobidagi g‘alabasi tufayli umumiy hisobda ustunlikni saqlab qoldi va keyingi bosqichga yo‘l oldi.
Leverkuzenliklar ortiqcha hayajonlarsiz, lekin ishonchli tarzda nimchorak finalga chiqishga muvaffaq bo‘ldi. Angliyada esa “Nyukasl” va “Qorabog‘” o‘rtasidagi bahs sergolligi va tomoshabopligi bilan ajralib turdi.
O‘yin boshida “Nyukasl”ning Tonali va Joelinton tomonidan urilgan gollari jamoaga erta ustunlikni taqdim etdi. Biroq “Qorabog‘” qarshi hujumlar qilib, hisobni qisqartirishga muvaffaq bo‘ldi.
Duran va Jafarquliyev gollari mehmonlarni o‘yinga qaytardi. Shunga qaramay, Botmanning goli “Nyukasl”ga 3:2 hisobida g‘alaba keltirdi.
Bu natija bilan ingliz klubi keyingi bosqichga yo‘l oldi. Shunday qilib, bugungi o‘yinlar natijasida “Budyo-Glimt”, “Nyukasl” va “Bayer” Chempionlar Ligasi nimchorak finaliga chiqdi.
“Inter” uchun esa bu tun alamli yakun topdi. Chempionlar Ligasi yana bir bor faqat bugungi tayyorgarlik va jasorat muhim ekanini isbotladi.

“Интер” проиграл, “Ньюкасл” и “Байер” продолжают
Завершились очередные ответные матчи плей-офф стадии Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матчи, как и ожидалось, были интересными и насыщенными захватывающими событиями. Особенно большой резонанс вызвало выбывание из турнира прошлогоднего финалиста «Интера».
В то же время «Ньюкасл» успешно провёл игру на своём поле и вышел в следующий этап. «Байер» же в Германии сыграл осторожно и добился нужного результата.
В матче в Милане «Интер» принимал норвежский клуб «Будё-Глимт». В ходе игры итальянцы пытались изменить счёт.
Бастони забил гол на 76-й минуте, вселив надежду в команду. Однако до этого гости вышли вперёд благодаря голам Хауге и Эвена.
В итоге поражение со счётом 1:2 означало для «Интера» вылет из турнира. В этой игре «Будё-Глимт» ещё раз доказал, что является дисциплинированной, хладнокровной и хорошо подготовленной командой.
В Германии матч между «Байером» и «Олимпиакосом» завершился со счётом 0:0. Несмотря на отсутствие голов, «Байер» сохранил преимущество по сумме двух матчей благодаря победе 2:0 в первом матче и вышел в следующий этап.
Леверкузенцы без лишних волнений, но уверенно прошли в четвертьфинал. В Англии же встреча между «Ньюкаслом» и «Карабахом» отличалась большим количеством голов и зрелищностью.
В начале игры голы Тонали и Жоэлинтона принесли «Ньюкаслу» раннее преимущество. Однако «Карабах» провёл контратаки и сумел сократить счёт.
Голы Дурана и Джафаркулиева вернули гостей в игру. Тем не менее, гол Ботмана принес «Ньюкаслу» победу со счётом 3:2.
С этим результатом английский клуб вышел в следующий этап. Таким образом, по итогам сегодняшних матчей «Будё-Глимт», «Ньюкасл» и «Байер» вышли в четвертьфинал Лиги чемпионов.
Для «Интера» же эта ночь закончилась горько. Лига чемпионов ещё раз доказала, что важны только сегодняшняя подготовка и смелость.