Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymar bilan bog‘liq muhim qarorga keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
ESPN’ning Braziliyadagi manbalari xabariga ko‘ra, Anchelotti mart oyida bo‘lib o‘tadigan yig‘inga Neymarni chaqirmaslikka qaror qilgan. Ushbu qaror haqida euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Murabbiy tomonidan qabul qilingan bu qaror Neymarning jahon chempionatida ishtirok etish imkoniyatlarini sezilarli darajada kamaytiradi. Ma’lum bo‘lishicha, Braziliya terma jamoasi keyingi yig‘inni to‘g‘ridan-to‘g‘ri jahon chempionati oldidan tashkil qiladi.
Bu esa Neymarning milliy jamoa tarkibidagi mavqeiga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Neymar jahon chempionatida qatnashishni o‘zining asosiy maqsadi sifatida belgilagani va bu musobaqani faoliyatidagi so‘nggi katta imkoniyat deb bilayotgani haqida ko‘p marotaba yozilgan edi.
U faoliyatini davom ettirish uchun aynan mundialni asosiy motivatsiya sifatida ko‘rayotganini bir necha bor ta’kidlagan. Mart oyida Braziliya terma jamoasi o‘rtoqlik uchrashuvlarida Fransiya va Xorvatiya jamoalariga qarshi maydonga tushishi rejalashtirilgan.
Neymar esa bu uchrashuvlarda ishtirok etmasligi aniq bo‘ldi. Shu sababli uning jahon chempionatidagi ishtiroki hozircha so‘roq ostida qolmoqda.

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти принял важное решение, касающееся Неймара. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации источников ESPN в Бразилии, Анчелотти решил не вызывать Неймара на сбор в марте. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Это решение тренера значительно снижает шансы Неймара принять участие в чемпионате мира. Известно, что следующий сбор сборной Бразилии пройдет непосредственно перед чемпионатом мира.
Это может серьезно повлиять на положение Неймара в национальной команде. Ранее в СМИ неоднократно писали, что Неймар поставил участие в чемпионате мира своей главной целью и рассматривает этот турнир как последний большой шанс в своей карьере.
Он не раз подчеркивал, что именно мундиаль является для него основной мотивацией продолжать карьеру. В марте сборная Бразилии планирует сыграть товарищеские матчи против команд Франции и Хорватии.
Стало ясно, что Неймар не примет участие в этих матчах. Поэтому его участие в чемпионате мира пока остается под вопросом.