Hansi-Diter Flik hozirda "Barselona" jamoasini Ispaniya La Ligasi doirasida "Vilyarreal"ga qarshi o‘yin uchun tayyorlamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Germaniyalik mutaxassis 28-fevral kuni o‘zining 61 yoshini nishonlaydi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Shu munosabat bilan "Bavariya" futbol klubi ijtimoiy tarmoqlarda o‘z sobiq bosh murabbiyi Flikni tug‘ilgan kuni bilan tabriklab, qisqa xabar qoldirdi: "Tug‘ilgan kuning bilan, Hansi." Eslatib o‘tamiz, Hansi Flik 2019–2021 yillar davomida Myunxenning "Bavariya" klubini boshqargan. Uning rahbarligida jamoa ikki marta Bundesliga chempionligini qo‘lga kiritgan, shuningdek, Chempionlar ligasi, Germaniya kubogi, Germaniya Superkubogi, UEFA Superkubogi va Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ham g‘olib bo‘lgan.
Ma’lumot uchun, "Barselona" va "Vilyarreal" o‘rtasidagi uchrashuv fevral oyining oxirgi kuni "Barselona" maydonida bo‘lib o‘tadi. Flik aynan shu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Ханси Флик готовит «Барселону» к матчу с «Вильярреалом»
Ханси-Дитер Флик в настоящее время готовит команду «Барселона» к матчу Ла Лиги Испании против «Вильярреала». Об этом сообщает Zamin.uz.
Немецкий специалист отметит свой 61-й день рождения 28 февраля. Об этом сообщает euro-football.ru.
В связи с этим футбольный клуб «Бавария» поздравил своего бывшего главного тренера Флика с днем рождения в социальных сетях, оставив короткое сообщение: «С днем рождения, Ханси».
Напомним, что Ханси Флик руководил мюнхенской «Баварией» с 2019 по 2021 год. Под его руководством команда дважды становилась чемпионом Бундеслиги, а также выигрывала Лигу чемпионов, Кубок Германии, Суперкубок Германии, Суперкубок УЕФА и Клубный чемпионат мира.
Для справки, матч между «Барселоной» и «Вильярреалом» состоится в конце февраля на поле «Барселоны». Флик серьезно готовится именно к этой игре.