Desham: Argentina g‘alabasiga e’tirozim yo‘q, hammasi adolatli bo‘lgan
Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Desham 2022 yilgi jahon chempionati natijalari va Argentina g‘alabasi atrofidagi bahslarga yana bir bor to‘xtaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, o‘sha mundial finalida Argentina jamoasi Fransiyani mag‘lub etgan edi.
120 daqiqa davom etgan o‘yinda hisob 3:3 bo‘lib qolgan, penaltilar seriyasida esa Argentina aniqroq harakat qilib, g‘alabani qo‘lga kiritgan. Deshamning ta’kidlashicha, Argentina jamoasiga turnir davomida raqiblariga qarshi faqat bir bahsli penalti belgilangan, u ham Polshaga qarshi o‘yinda bo‘lib, amalga oshmagan.
Shuningdek, u Argentina jamoasining 15 ta golining to‘rttasi penaltidan kiritilganini qayd etdi. Deshamning fikriga ko‘ra, birinchi o‘yinda argentinaliklarning uchta goli bekor qilingan, Niderlandiyaga qarshi o‘yinda esa hakam tomonidan qo‘shimcha vaqt me’yoridan ortiq belgilangan va bahsli holatlar qayd etilgan.
“Finalda Argentina jamoasiga yordam berilgan, degan gaplarni tushunmayman. Biz penaltilar bo‘yicha e’tiroz bildirmadik, chunki hammasi adolatli edi.
Argentina va Fransiya birgalikda mundiallar tarixidagi eng esda qolarli finallardan birini taqdim etdi. Ularni bu muvaffaqiyatlari bilan tabriklayman”, — dedi Desham.

Дешам: У меня нет претензий к победе Аргентины, всё было честно
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам вновь прокомментировал результаты чемпионата мира 2022 года и споры вокруг победы Аргентины. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". Напомним, в том финале мундиаля команда Аргентины обыграла Францию.
В матче, продолжавшемся 120 минут, счёт был 3:3, а в серии пенальти Аргентина действовала точнее и одержала победу. По словам Дешама, в течение турнира арбитры назначили в пользу сборной Аргентины лишь один спорный пенальти, который был назначен в матче против Польши и не был реализован.
Также он отметил, что из 15 голов Аргентины четыре были забиты с пенальти. По мнению Дешама, в первом матче три гола аргентинцев были отменены, а в игре против Нидерландов судья назначил дополнительное время сверх нормы и зафиксировал спорные моменты.
«Я не понимаю разговоров о том, что в финале помогали сборной Аргентины. Мы не возражали против пенальти, потому что всё было честно.
Аргентина и Франция вместе подарили один из самых запоминающихся финалов в истории чемпионатов мира. Поздравляю их с этим успехом», — сказал Дешам.
Сообщается, что Дидье Дешам планирует покинуть пост главного тренера сборной Франции после окончания чемпионата мира 2026 года.