Buffon: Espozito iqtidorli va kamtar futbolchi
Italiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Janluiji Buffon «Inter» jamoasi hujumchisi Franchesko Pio Espozito haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Buffonning ta’kidlashicha, Espozito ko‘pchilik kutganidan ham yuqori darajada iqtidorli futbolchi.
U shunday dedi: «Agar men “Inter” safida bo‘lganimda, hech ikkilanmasdan unga ishonch bildirgan bo‘lardim. U o‘ziga xos futbolchi: nafaqat professional jihatdan kuchli, balki kamtarligi ham tahsinga loyiq».
Buffonning ushbu so‘zlarini Nerazzurri Society nashri keltirgan. Franchesko Pio Espozito «Inter» akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U joriy mavsumda 20 yoshida barcha musobaqalar doirasida 35 ta o‘yinda qatnashib, 7 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar uning yoshiga nisbatan yuqori ko‘rsatkichdir.
Shuningdek, Espozitoning «Inter» bilan tuzilgan shartnomasi 2030 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Bu esa klubning unga bo‘lgan ishonchi va kelajakka qaratilgan rejalarini ko‘rsatadi.

Buffon: Espozito талантливый и скромный футболист
Бывший вратарь сборной Италии Джанлуиджи Буффон высказал своё мнение о нападающем «Интера» Франческо Пио Эспозито. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Буффона, Эспозито — футболист с талантом, который выше, чем многие ожидали.
Он сказал: «Если бы я играл в «Интере», я бы без колебаний доверял ему. Он особенный футболист: не только профессионально сильный, но и заслуживающий похвалы за скромность».
Эти слова Буффона приводит издание Nerazzurri Society. Франческо Пио Эспозито является воспитанником академии «Интера».
В этом сезоне, в возрасте 20 лет, он принял участие в 35 матчах во всех турнирах, забил 7 голов и сделал 6 результативных передач. Эти показатели высоки для его возраста.
Кроме того, контракт Эспозито с «Интером» действует до середины 2030 года. Это показывает доверие клуба к нему и планы на будущее.