Hozirda Xans-Diter Flik “Barselona” jamoasini La Ligadagi navbatdagi o‘yinga tayyorlamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“Barselona” o‘z maydonida “Vilyarreal” jamoasini qabul qiladi. Germaniyalik murabbiy seshanba kuni o‘zining 61 yoshini nishonladi.
Shu munosabat bilan Myunxenning “Bavariya” klubi sobiq murabbiyini ijtimoiy tarmoqlarda tabrikladi. Klub o‘z tabrigida qisqa va samimiy tarzda “Tug‘ilgan kuning bilan, Xansi” degan so‘zlarni qoldirdi.
Eslatib o‘tamiz, Xans-Diter Flik 2019–2021 yillarda “Bavariya” bosh murabbiyi sifatida faoliyat olib borgan. Uning murabbiyligi davrida jamoa katta yutuqlarga erishdi.
Xususan, ikki bor Bundesliga chempionligini qo‘lga kiritdi, shuningdek, Chempionlar ligasi, Germaniya kubogi, Germaniya Superkubogi, UYEFA Superkubogi va Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ham g‘olib chiqdi. “Barselona” va “Vilyarreal” o‘rtasidagi uchrashuv fevral oyining oxirgi kunida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Ханс-Дитер Флик готовит «Барселону» к матчу с «Вильярреалом»
В настоящее время Ханс-Дитер Флик готовит команду «Барселона» к очередному матчу в Ла Лиге. Об этом сообщает Zamin.uz.
«Барселона» примет «Вильярреал» на своем поле. Немецкий тренер во вторник отметил свой 61-й день рождения.
По этому случаю клуб «Бавария» из Мюнхена поздравил бывшего тренера в социальных сетях. В своем поздравлении клуб кратко и искренне написал: «С днем рождения, Ханси».
Напомним, что Ханс-Дитер Флик работал главным тренером «Баварии» с 2019 по 2021 год. В период его тренерства команда добилась больших успехов.
В частности, дважды становилась чемпионом Бундеслиги, а также выигрывала Лигу чемпионов, Кубок Германии, Суперкубок Германии, Суперкубок УЕФА и клубный чемпионат мира. Встреча между «Барселоной» и «Вильярреалом» запланирована на последний день февраля.