"Yuventus" jamoasi bosh murabbiyi Luchano Spalletti darvozabon Mikele di Gregorio atrofida bildirilayotgan tanqidlarga o‘z munosabatini bildirib, futbolchini ochiqchasiga qo‘llab-quvvatladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. 28 yoshli darvozabon so‘nggi o‘yinlardagi omadsizliklar uchun asosiy aybdorlardan biri sifatida ko‘rilmoqda.
Turin klubi oxirgi to‘rt uchrashuvning uchtasida mag‘lubiyatga uchragan va ushbu davrda o‘z darvozasiga 12 ta gol o‘tkazib yuborgan. Bu holat jamoa ichida va muxlislar orasida muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.
"Lekin tanqidlarga xotirjam munosabatda bo‘lishni o‘rganishimiz kerak. Bu jarayon aynan shu yerda boshlanadi.
Biz kelajakni taxmin qilishni to‘xtatib, o‘z mas’uliyatimizni anglashimiz lozim. Har birimiz tanqiddan o‘z ulushimizni olamiz," — dedi Spalletti matbuot anjumanida di Gregorio haqida berilgan savolga javob berar ekan.
Bugun "Yuventus" Chempionlar ligasi pley-off bosqichi doirasidagi javob bahsida o‘z maydonida "Galatasaroy"ni qabul qiladi. Dastlabki o‘yinda turinliklar 2:5 hisobida mag‘lub bo‘lishgan va bu safar o‘z muxlislarini xursand qilish uchun imkoniyat izlashadi.

Спаллетти защитил Грегориони от критики
Главный тренер команды "Ювентус" Лучано Спаллетти высказал своё отношение к критике в адрес вратаря Микеле Ди Грегорио и открыто поддержал футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. 28-летний вратарь считается одним из главных виновников неудач в последних матчах.
Туринский клуб проиграл три из четырёх последних встреч и за это время пропустил 12 голов. Эта ситуация вызывает обсуждения внутри команды и среди болельщиков.
"Но нам нужно научиться спокойно относиться к критике. Этот процесс начинается именно здесь.
Нам следует прекратить предсказывать будущее и осознать нашу ответственность. Каждый из нас получает свою долю критики," — сказал Спаллетти, отвечая на вопрос о Ди Грегорио на пресс-конференции.
Сегодня "Ювентус" в ответном матче плей-офф Лиги чемпионов примет на своём поле "Галатасарай". В первом матче туринцы проиграли со счётом 2:5 и теперь будут искать возможность порадовать своих болельщиков.