Buffon: Espozito kelajagi porloq futbolchi bo‘ladi
Italiya terma jamoasining sobiq darvozaboni Janluiji Buffon “Inter” jamoasining yosh hujumchisi Franchesko Pio Espozito haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Buffonning aytishicha, Espozito kelajakda muxlislar va futbol mutaxassislari kutganidan ham yaxshiroq natijalar ko‘rsatishi mumkin.
U shuningdek, agar o‘zi “Inter” jamoasida bo‘lganida, aynan Espozitoga ishonch bildirgan bo‘lishini ta’kidladi. Uning fikriga ko‘ra, Espozito o‘zining professionalligi, kamtarligi va o‘ziga xosligi bilan ajralib turadi.
Franchesko Pio Espozito “Inter” akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. Joriy mavsumda 20 yoshli hujumchi barcha musobaqalar doirasida 35 ta o‘yinda qatnashib, 7 ta gol urdi va 6 ta golli pas berdi.
Espozitoning “Inter” bilan amaldagi shartnomasi 2030 yilning o‘rtalarigacha davom etishi belgilangan. Bu yosh futbolchining kelajagi katta deb baholanmoqda.

Буффон: Эспозито станет ярким футболистом
Бывший вратарь сборной Италии Джанлуиджи Буффон высказал своё мнение о молодом нападающем «Интера» Франческо Пио Эспозито. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Буффона, Эспозито в будущем может показать результаты, которые превзойдут ожидания болельщиков и футбольных специалистов.
Он также отметил, что если бы сам играл в «Интере», то именно Эспозито заслуживал бы его доверия. По его мнению, Эспозито выделяется своей профессиональностью, скромностью и индивидуальностью.
Франческо Пио Эспозито является воспитанником академии «Интера». В текущем сезоне 20-летний нападающий принял участие в 35 матчах во всех турнирах, забил 7 голов и отдал 6 результативных передач.
Действующий контракт Эспозито с «Интером» рассчитан до середины 2030 года. Будущее этого молодого футболиста оценивается как многообещающее.